| Pitic a întrebat:

Aproape 3 ani de relatie si prietenul meu nu stie sa ma faca sa ma simt bine, nu imi spune ca sunt frumoasa desi ma.straduiesc sa fiu prezentabila sa am grija de mine.
Nu am incredere in mine, mereu cand mergem.la un eveniment si ma aranjez si imi aleg cu grija tinuta, machiaj, etc ramand dezamagita. plec de acasa simtinduma cea mai frumoasa si cand ajungem la evenimentul respectiv si vad atatea fete frumoasa.mai frumoase ca mine, ma simt cea mai urata desi nu sunt dar pe moment asa ma simt. Iar prietenul meu nu ma ajuta deloc, nu imi da incredere in mine. Sunt foarte geloasa si devin paranoica mi se pare ca se uita dupa alte fete mult mai frumoase desi de multe ori stiu si eu ca nu am dreptate si exagerez. Dar am nevoie sa ma simt frumoasa.
Omul asta de langa mine nu e capabil sa ma faca fericita. Asta consider eu desi tote prietenele mele spun ca ma invidiaza pentru cadorile pe care le primeac pentru vacantele in care ma duce prietenul meu. Ele spun ca asa baiat mai rar care sa ma suporte pentru ca sunt foarte geloasa si fac urat... dar eu sunt geloasa pentru ca el nu stie sa imi arate cat de mult ma iubeste. Un compliment face cat toate cadourile din lume pentru mine.
Mai are cineva problema.asta?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ai deloc incredere in tine,vad.
Din moment ce stii ca esti o fata frumoasa,nici n-ar trebui sa-ti pese!

Pe urma,ar fi trebuit sa intelegi ca iubitul tau te vede tot timpul frumoasa,asa ca dupa trei ani nu mai simte nevoia sa o sublinieze zilnic! Mai degraba l-ar surprinde sa apari neingrijita,dar si atunci,tot frumoasa ai fi pentru el!
Complimentul pentru infatisarea ta il vei gasi intotdeauna in ochii lui,in privirea lui admirativa,daca stii sa "vezi" si daca ai avea mai multa incredere in tine!

Ca exista si alte fete frumoase,e un fapt concret pe care nu-l poti schimba,n-ar trebui sa te deranjeze deloc,dimpotriva!
Mie,desi sunt femeie,imi pare bine cand vad femei frumoase adunate la un loc,sunt chiar mandra de ele si le admir,ba chiar ii atrag atentia sotului meu,sa fiu sigura ca le vede si el!

Cat despre faptul ca esti geloasa si ii faci scene de gelozie iubitului tau,sa ai mare grija.
Pentru ca nu ajunge sa fii frumoasa doar pe dinafara, trebuie sa fii frumoasa si pe dinauntru.
In categoria femeilor pe care barbatii vor sa le pastreze langa ei pana la moarte intra femeile de calitate, cele care atunci cand timpul isi face treaba si frumusetea exterioara apune, nu pierd nimic, pentru ca frumusetea sufletului lor ramane.
O femeie geloasa si care face "urat" pierde prin comparatie.Nu cu una mai frumoasa exterior, ci cu una cu caracter mai bun.
Sa nu uiti asta niciodata.

Fa-ti iubitul fericit si vei fi fericita si tu.
Fa-i viata neagra si o relatie de trei ani, s-ar putea sa nu fie decat ani investiti gresit, pierduti cu omul nepotrivit.Pentru amandoi.

Gaseste moduri prin care sa capeti mai multa incredere in persoana ta, fii sigura pe tine si vei vedea ca schimbarea asta a ta nu va trece neobservata.
Nici de tine, nici de ceilalti, incepand cu iubitul tau.

Succes!
Si nu te mai supara din toate nimicurile, puteti sa fiti foarte fericiti si nu-ti dai seama!

7 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Stii, un baiat face cadouri atunci cand inseala. Frumoasa sau urata, tu esti a lui si evident el stie asta, mai ales ca nu iti place sa flirtrezi si cu alti baieti la eventuri, deci prin urmare nu esti capabila sa il faci gelos. Relatia ta s-a transformat in monotonie, exact ca majoritatea mariajelor unde predomina intelegerea si in nici un caz pasiunea.

| neutrino a răspuns:

Din pacate tu ai mare dreptate si cu un astfel de om langa tine niciodata nu vei putea fi fericita.

| Alcyon a răspuns:

Nu trebuie sa astepti complimente de la altul ca sa te simti frumoasa si fericita. Asta denota faptul ca nu ai incredere in tine si ca esti genul de femeie care nu e niciodata multumita cu ce are. Daca nu-l aveai pe respectivul langa tine, ce faceai? Stateai toata ziulica si-ti plangeai de mila? Mi se pare ca ti s-a cam urat cu binele si acum faci tot posibilul sa-ti mearga prost (ceea ce o sa se si intample, daca o tii tot asa).

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"esi tote prietenele mele spun ca ma invidiaza pentru cadorile pe care le primeac pentru vacantele in care ma duce prietenul meu." nu sunt misogin dar se pare ca ai ales ce te intereseaza pe tine. nu ma intelege gresit, dar o fata/femeie nu ar sta langa un baiat / barbar fara sa se simta cea mai iubita cea mai frumoasa de pe lume, si pentru ea dar si pentru el. daca era faceai gura de la inceput, dar vacantele ti-au luatu mintile. sa stii, nu se poate sa le ai pe toate.

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns:

Dar sper ca nu te astepti sa te sune si 3 ore incontinuu sa iti faca complimente.
Si da nu ai cum sa fi cea mai frumoasa, si el stie asta doar nici el nu e cel mai frumos din lume.
Tu cum te comporti cu el?