| sweetdeea a întrebat:

Am niste draci(scuzati expresia). Am nevoie de niste sfaturi.Deci am fost prin oras cu o prietena care nu e cu mine in clasa ci la o clasa vecina. E foarte simpatica. O colega care nu e prietena mea cea mai buna era cu o alta colega pe care o urasc(e genul asta mai nou care vorbeste ca o taranca cu "fa"e (scuzati expresia)curva, foarte rea si "a draq", va dati voi seama despre ce fel de fiinta e vorba). Ma rog.Eram cu prietena in oras si ne plimbam. Orasul nostru e foarte mic si te poti intalni cu o persoana de multe ori.Prima data m-am intalnit cu ele pe strada.Ne-am salutat, ele erau tunci mia multe, si "tampita"se uita la mine cu niste ochi mai ciudati, larg deschisi(azi am fost imbracata cu noul meu look de domnishoara, adica ceva am mai elegant. O fusta scurta alba si o bluza fara spate verde). Ma gandesc ca de asta se uita asa ciudat. A doua oara, ele erau pe banca, cu spatele, iar ea era in picioare cu fata la noi. M a rog.Am trcut pe langa ele si cica"ce faci draga nu mai saluti lumea?". Va vine sa credeti? Eu cand salutasem nu a raspuns si ce vrea sa o mai salut odata? Ha!:))Apoi ma intreaba:"da ce ai patit la ochi?"eu"nimic ce sa patesc"ea"aaa da esti machiata, crezui ca te batu cineva"(eu aveam un maro la ochi, nici prea deschis nici prea inchis, cam asa dar pe piele se vede multe mai deschis http://www.google.ro/......tp?/imgres Apoi am mers in parc, si ele mergeau pe o strada perpendiculara cu strada pe care mergeam noi.Am trecut de strada lor, si atunci am auzit ca ma stiga"come here". Ii zica ca trebuie sa o duc pe prietena mea la locul de intalnire cu mama ie pentru a o duce acasa(ea sta mai departe, si chiar asa era). A junse la locul de intalnire, o suna pe mama sa iar ea ii zice ca mai poate sta 20 de minute. Ajungem intr-un parculet.Ne cautam o banca, si le vad iar venind spre mine."ce faci draga de ce fugi de noi?"Iar eu le zic"nu de ce? vi se pare ca fug de voi?"ea"sa nu te mai faci cu culoarea asta la ochi ca iti sta oribil"eu(cu un ton un pic nervos)"da? am primit numai complimente cu culoarea asta"apoi cand veda ca nu castiga, pleaca iar cealalta fata,"hai, ca mie imi place, pa!". Dupa astane-am intalnit cu un baiat cu skate-ul. Ma rog, erau mai multi baieti, dar noi vorbeam doar cu acela.Cand ma uit in stanga, iar le vad venind.Nu ma mai uit in partea aceea si continui discutia. Ele intra intr-un magazin din drumul lor, dar aia sta afara si il intreaba pe un baiat daca ii da si lui skate-ul.Sincer mi se pare ca o facea intentionat, ca sa o bag in seama. Da tot nu mai uit la ea. Ele ies din magazin si pleaca pe o banca.Eu vin din spatele lor, iar ea iar sta in picioare.De data asta nu o mai bag in seama si rad cu prietena mea, ca nu ne hotaram pe care drum sa merge:)). Asa ca mergem printre blocuri parca intentionat, cand am iesit dintre blocuri, ne-am intalnit iar cu ele si ma rog ere pe punctul de a trece zi zice ceva de genu "fa! mai...(si nu am mai inteles)"Deci mi-am facut niste draci.Eu sunt o fata mai cumintita, si am note de 10 si mai nou am inceput sa ma maturizez si eu (am 14 ani). I-am zis si mamei si a zis ca au facut totul numai ca sa intre in vorba cu mine, ca sunt invidioase.Si vor sa le bag in seama. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| SeNyS a răspuns:

Cat'a romanul...mare chestie, v-ati intalnit de mai multe ori, chiar tu ai spus'o ca in orasul vostru va puteti intalni de mai multe ori.Si faza cu notele de 10 n-am inteles'o, vroiai sa te lauzi sau ce?big grin

| MihaiOK a răspuns:

Spune-mi ceva... alea era genul de fete fitoase, manelari, cu haine "mutilate" etc? Daca "da", stai departe de ele.
Si data viitoare nu le mai baga in seama, nici macar cu coada ochiului, le va durea mult mai tarehee heesmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu am patit cehstii din asteah.

si eu am 14 ani si multe note de 10, iar de la o vreme am inecut sa "ma maturizez" si eu la fel ca tine, iar fuflele clasei au inceput sa faca thot asa cum au facut si alea din povestea tah.sa se cam ia de mine. dar nu le-am bagat in seama.prietenele m-au sutinut .Sincer.cam de la 13 ani am devenit mai timida si ma "cumintica" nu mai injur si nu ma mai bat ca inainte.happyAstfel pot spune ca am devenit mai "slaba", adica pare ca nu mai am puterea aceeasi ca inainte.pffff deobcei cand cinevca imi afcea chestii din aclea cum ti s-au facut tie m, a luam in gura cu ele si esea si cu bataie.nu acceptam ca nimeni sa se puna cu mine. dar dupa cum spuneam.de un an jumath de zileee... m-am facut prea cuminthe sad:-W desi mnu stiu de ce.chair nu stiu ce e cu mine.eu una l-am ignorat pe fufelel aleah si asteah l-o enervat si mai tarelaughing le-am ignorat azi, le-am ignorat maine ( crapau fufele dreqului de invidie laughing) si in final au vazut ca nu merge.si m-au lasat in apce.acum cel mult ne mai salutam pe strada.in rest sincer nu am imi intere de le.si nici ele nu se mai i-au d emn...

pfff...ideea e ca eu pe la vreao 12 ani eram cam uratica, adica:
eu una am fost crescuta altfel, desi unele la 12 ani aveau unghii facute si parul facut cu placa, vopsith, etc.eu aveam parul impletit, cu unghii nefacute. fara rimel data, ara pantaloni din aia stramnti in fund sau bluze din alea multae si de cupate. dar acum pentru ca am 14 anul si consider ca am mai crescut mi-am schimbat garderoba cu 180 de grade.si nu le-a prea prins bine alora.deaorece am inecput sa devin mai "frumoasa" si sa ma bage si pe mine baietii in seamahappy

mdah.deci cea mai buna solutie este IGNORAREA, vei vedea.in rest totul va trece de la sinewinkingPWP!

| AllieGlam a răspuns:

Se pare ac tipa e foarte "bichie". Ei bine, poti sa fii mai desteapta decat ea, iar atunci cand te agaseaza sa gasesti niste "replici smart"ceva gen:"Scuza-ma, ai spus ceva? Fiindca tot ce aud este bla bla bla...";"Inteleg ce vrei sa spui, dar banuiesc ca tu nu" sau "nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura, incepe un idiot sa vorbeasca"cred ca ma confunzi cu cineva careia chiar ii pasa ce indrugi acolo."
Fa'ti curaj si infrunt'o!
XO:*