| tagastatud_6576 a întrebat:

Am o dilema?

Un crestin spune ca doar respectand principiile crestine ajungi in rai, daca nu te asteapta iadul. Deci toti hindusi, budistii, musulmanii, taoistii si atei vor ajunge in iad? Si daca o luam asa mususlmanii cred ca doar ei cunsoc adevarul si daca nu il repsecti pe Allah vei ajunge in iad si prin urmare, crestinii, budistii, hinduistiim, taoistii, ateii si etc... si tot asa, deci care e adevarul? ceva e necurat la mijloc

1 răspuns:
| SMA a răspuns:

Adevarul e ca totul e o minciuna. Religia e o inventie a omului care a avansat, iar Biserica e doar o unealta pentru manipularea in masa.