| Antipaticu a întrebat:

Potrivit fanaticilor, cei care nu cred in Dumnezeu sunt satanisti
deci, budistii, hindusii, sintoistii, taoistii, musulmanii, evreii etc. sunt satanisti?

17 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Fanaticii merită călcați pe căpățână până el vine mintea la caphee hee

Răspuns utilizator avertizat
| miradoniz a răspuns:

Hola,fratilor! nici nu stiti ce spuneti-ca "satanistii" nu sunt draci,mai! sunt oameni dusi pe cai gresite. Orice ortodox va va spune ca sunt o multime si în propria religie,care au luat-o pe lânga,pe drumul prapastios al facerilor, si blestemelor, si vrajitoriilor de orice fel.Superstitiile de genul astea sunt cu adevarat blestematiile celui rau.Dar exista în orice religie-doar nu lasa cel rau vreun om neîncercat.

Răspuns utilizator avertizat
| Filip23 a răspuns:

Eu sunt ortodox si ma simt foarte bine asa. Ce fac budistii, sintoistii, taoistii e treaba lor, nu e treaba mea sa ii judec. Pt tine probabil ca faptul ca ma simt bine ca ortodox e echivalent cu fanatic. E problema ta.

Răspuns utilizator avertizat
| miradoniz a răspuns (pentru Antipaticu):

Da,vrei sa spui ca fanaticii sunt adevaratii satanisti? sa stii ca pâna si aici exista nuante-uneori dragostea omului pentru Dumnezeu poate fi chinuitoare-si ai nevoie de alinare.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Conform bisericii ortodoxe, catolicii sunt satanisti, iar papa e davolul. Deci...

Răspuns utilizator avertizat
| gyzzard a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu cred asta. Catolicii cred ca ortodoxi sunt pacatosi.
Raspusul se intelegea. Adica teoretic nu sunt satanisti, dar practic toti se inchina la diavol si o sa ajunga in iad. Dar biserica le accepa religia, si nu ii considera satanisti.

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Pai evreii in ce cred?:-s

| adisuper a răspuns:

In cazul fanaticilor ori esti cu ei ori impotriva(cei care sunt impotriva lui d-zeu sunt considerati satanisti de ei).De aici ai tras concluzia asta?

Răspuns utilizator avertizat
| adisuper a răspuns (pentru Antipaticu):

Scuze ca intreb lucruri deja evidente.

| fanporsche a răspuns:

Potrivit punctului meu de vedete fanaticii sunt niste prosti si niste creduli manipulati de religia(oricare religie) in care cred orbeste.

Răspuns utilizator avertizat
| fanporsche a răspuns (pentru Antipaticu):

Am uitat sa precizez, fanaticii religiosi.