| marinsakalu a întrebat:

Am o intrebare de ce unii prieteni umbla cu mine doar daca am bani daca nu' nici nu mai vb cu mine ce ar trebuie sa fac ?!

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Sunt pe interes. Nu sunt interesati de tine ca persoana, ca amic/prieten, ci de banii tai si cum pot profita.
Sa fii tu cel care se indeparteaza de ei, caci nu ai nevoie de ei, nu te pot ajuta, nu te poti baza, sau sa strangi indeajuns bani pentru ai avea pe langa tine.
Din punctul meu de vedere, tu ai numai de pierdut daca ii tii in continuare langa tine.

2 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Să-i laşi baltă. Ăia nu sunt prieteni, sunt profitori. Profită de tine pentru că le permiţi tu asta. Pune piciorul în prag, indepărtează-te de ei şi găseşte-ţi prieteni adevăraţi care să te aprecieze pentru ceea ce eşti, nu pentru ceea ce ai în portofel.

Baftă!

| marinsakalu explică:

VA multumesc frumos pent raspunsurii!