| MissCreepypasta a întrebat:

Am o intrebare despre culori laughing Culorile care corespund cu emotiile laughing...
Dau funda care le stie pe toate! :*

Răspuns Câştigător
| AnndreiT a răspuns:

Alb

Alb simbolizeaza puritatea şi inocenţa, şi poate avea un efect calmant asupra oamenilor. Este lumină şi neutru şi haine albe, du-te cu totul. Dar alb poate fi, de asemenea, face sa te simti emotional rece si distant. Camere pictate complet alb poate părea spaţios, dar goale si neprietenoase.

Negru

În timp ce negru este adesea asociat cu răul şi cu doliu, este destul de popular la moda datorita aspectului său elegant, şi "slăbire" capacitatea, aceasta este probabil cea mai populara culoare pentru eveningwear sofisticate. În funcţie de mediu şi textura textile, negru poate parea fie supus sau deoparte. Acesta poate genera, de asemenea, un sentiment de putere.

Roşu

Roşu este cea mai intensă emoţional al culorilor, ea stimulează o bataie de inima mai repede, respiraţia, ea chiar poate creşte tensiunea arterială şi pentru a genera caldura corpului. Se poate da încredere, energie şi securitate. Deoarece roşu este, de asemenea, culoarea de dragoste si sex, pus pe lenjerie roşu atunci când încearcă să seducă pe iubitul tau. Dar roşu numai pentru o perioadă scurtă de timp. Pentru unul, expunerea prelungită la acesta poate cauza furie sau anxietate. Mai mult decât atât, îmbrăcăminte roşu face purtatorul arate un pic mai grea.

Roz

Sentimente roz generează de pace şi iubire. Are un efect calmant. Un umbra cunoscut sub numele de "beat-cisternă roz" este uneori utilizat în închisori pentru deţinuţii calm. Echipe sportive vopsea, uneori, în conflict cameră echipele vestiar roz pentru a păstra jucătorii pasiv şi mai puţin energic. In SUA, roz este acum asociat cu fete, deşi înainte de 1920 a fost considerat culoarea unui băiat.

Portocaliu

Portocaliu favorizează entuziasm, entuziasm şi warmth.It pot contribui la îmbunătăţirea încrederii, se adaugă mai multă distracţie şi bucurie la relaţiile, şi vă încurajăm să se extindă interesele dumneavoastră şi activităţi.

Galben

Galben ii face pe oameni vesel, cald şi încrezător, şi poate ajuta la atenuarea depresiei. Cu toate acestea, pentru că este o astfel de atenţie-grabbing culoare, expunerea prelungita la galben poate provoca anxietate sau frustrare. Oamenii îşi pierd cumpătul lor mai des în camere galbene, si bebelusii vor striga mai mult.

Albastru

Albastru poate reduce pulsul si temperatura corpului, astfel că simbolizează linişte şi relaxare îi ajută pe oameni. Oamenii sunt mai productivi în camere albastre. Purtati wblue la interviuri de locuri de muncă pentru că simbolizează loyalty.Since albastru este adesea asociat cu otravă, astfel evolutiv este cel apetisant – o oarecare pierdere in greutate, chiar planuri recomanda consumul de alimente dumneavoastră off de o placă de albastru.

Verde

Verde reduce stresul şi generează calm şi relaxare. Cei care au un mediu de lucru mai puţine verde experienţă durerile de stomac. Ouătoare o folie transparentă verde peste material de citit creşte viteza de citire şi înţelegere.

Purpuriu

Purpuriu aduce în minte sentimentul de lux. Este, de asemenea, feminin şi romantic. Acesta poate contribui la sporirea creativitatea. Cu toate acestea, purtand haine violet în public poate face sa par artificiale.

Maro

Maro evocă un sentiment de căldură, confort, putere şi de securitate. Acesta ajută la sol tine şi emoţiile tale. Dacă sunteţi deja trist, cu toate acestea, atunci maro poate accentua sentimentul de melancolie şi de izolare.