| Antonescu_Ioana_1994 a întrebat:

Am o mare problema. Imi place de un coleg nou (de la inceputul acestui an scolastic) si nu stiu daca el simte ceva pentru mine. Uneori radem si glumim dar alte dati nici buna nu ne spunem.
Ce as putea sa fac ca el sa ma placa? Eu ma port ca mine insumi si tot nu stiu daca macar ma crede acceptabila.
Am nevoie de ajutorul vostru, credeti-ma imi place foarte mult de el sad

1 răspuns:
| AnaMariaJRock a răspuns:

Ai incredre in tine si continua sa te porti normal pe langa el pana cand veti deveni mai buni prieteni(ai grija sa nu ramai blocata in zona de prietenie), apoi spune-i ce simti pentru el.E cea mai usoara cale care mi-a venit in minte sper ca ti-am fost de ajutor.happy