| Raluca191998 a întrebat:

Am 14 ani si sunt pe clasa a 8a. De 1 an imi place de un coleg dar el nu stiu daca ma place. Exista o oarecare apropiere intre noi si gandim la fel, daca spunem ceva deodata incepem sa radem amandoi. Cum as putea stii daca ma place sau mai bine cum l-as putea face sa ma placa? Merci.

Răspuns Câştigător
| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Daca nu te place nu poti sa il faci sa te placa, dar uite cum poti afla daca te place:
1. Daca ii spui!
2. Dupa semne(uite cateva semne care le da unii baieti ca te place:• Nu poate să te privească în ochi şi se bâlbâie atunci când vorbeşte cu tine.
• Obişnuieşte să stea lângă tine la ora de mate şi "din greşeală" îţi atinge picioarele pe sub bancă.
• Roşeşte atunci când picioarele lui le ating pe ale tale.
• Te ignoră atunci când prietenii lui sunt prin preajmă. Însă nu o lua personal. Face asta pentru ca ceilalţi să nu-şi dea seama că te place.
• Încearcă să spună tot felul de bancuri ca să te facă să râzi.
• Poartă acea bluză verde care se asortează cu ochii săi atunci când ştie că se întâlneşte cu tine. Iar când îi faci un compliment, minimalizează intenţionat: Ce? Chestia asta veche?
• Îţi cere numărul de telefon şi te sună / iţi dă un SMS atunci când promite că o va face.
• Îţi dă şi ţie una dintre căştile de la iPod în drum spre casă.
• ...şi te lasă să treci peste Green Day pentru a ajunge la chestiile pe care le-a pus pe iPod special pentru tine.
• Ascultă cu atenţie ceea ce spui şi nu îşi aruncă privirea către alte fete de lângă tine.
• Uită-te în ochii lui. Dacă pupilele sale se lărgesc înseamnă că este îndrăgostit lulea de tine. Dovedit ştiinţific!
• Face glume pe seama ta sau încearcă să te enerveze. Vrea să îţi atragă atenţia – cu orice preţ!)
Sper ca te-am ajutat si succes!

3 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

BunahappyIn primul rand nu poti face cineva sa te placa, asta vine de la sinehappyO idee ar fi sa rogi pe cineva sa-l intrebe daca te place, dar nu ar avea rezultate pentru ca nu cred ca ar recunoaste asta in fata cuiva.Mai bine vorbiti cand sunteti singuri si il intrebi daca te place si ii spui ca si tu il placi, nu pierzi nimichappy
Numai bine si sper sa iei decizia corecta.

| amdr001 a răspuns:

Deci sunt intr'o situatie exact ca a ta, si varsta si clasa, si povestea laughing eu nu m-am vazut deloc vara asta cu el, si ma gandeam ca atunci cand incep scoala, sa ii atrag putin atentia! eu mi-am schimbat putin look'ul... parul, stilul vestimentar, nu mai port nici ochelari, si sper sa ii atrag putin atentia cu asta happy fa'ti si tu o schimbare! de exemplu, p mine acum multi nu ma mai recunosc! si ii salut, si ei ma intreaba cine is, chiar daca suntem vecini sau colegi de cand suntem mici laughing incearca sa ii atragi atentia, fii draguta cu el, poarta'te frumos, si eu sper sa am noroc cu astawinking bafta si tie!winking

| Raluca191998 explică (pentru amdr001):

Ce coincidenta. si eu mi-am schimat total look'ul si stilul vestimentar. la fel si cum vorbesc. Bafta si tie!