| Daria a întrebat:

Am o nelamurire:bilingv engleza este acelasi lucru cu intensiv engelza? Eu vreau sa merg la *filo-bilingv engleza*, dar nu stiu daca e acelasi lucru daca bilingv=intensiv? Lamuriti-ma va rog.happy

Răspuns Câştigător
| OrangeJuice a răspuns:

La bilingv iti sunt predate in engleza cateva materii(geografie, istorie, biologie etc), iar la intensiv faci 4-5 ore de engleza saptamanal.

4 răspunsuri:
| 985436982 a răspuns:

@casiana nu, exista si filologie bilingv engleza, si mate info bilingv engleza.

| Amachia a răspuns:

Bilingv engleza este de fapt profil real:matematica informatica bilingv engleza,adica profilul nu se bazeaza doar pe eng,se bazeaza si pe informatica si pe matematica.
intensiv engleza se bazeaza mai mult pe partea de eng,ce banuiesc ca de fapt vrei tu,adica faci mai multa matematica.
bilingv si intensiv nu sunt una si acelasi lucru,mai ales ca spui ca vrei sa te duci la filo-bilingv engleza, ceea ce ins profil uman adica mai putine ore de mate,fiz,chim,informatica si mai multe materii din astea ca romana,latina,eng,fr... si asa mai departe
eu zic ca cel mai bine ar fi sa vb cu dirigintele/diriginta sau cu un prof cu care te intelegi tu mai bine ca sa lamuresti mai bine, daca nu, eu cred ca am fost de folos.

| andrey96 a răspuns:

Da,Daria este acelasi lucru, dar in general filologia este pe franceza din cate stiu eu

| andreimihai96 a răspuns:

Ba este bilingv engleza pe filologie, iar intensiv engleza pe mate-info