| Happyintotdeauna37 a întrebat:

Am o nelamurire. Pe acest site am intalnit de multe ori replica " multumesc anticipat ". Ce inseamna? Scuzati-mi categoria.

Răspuns Câştigător
| SQueeZer a răspuns:

Da, "ElenaSA" are dreptate. A multumi anticipat inseamna a multumi dinainte pentru orice raspuns pe care ti-l va da cineva: Bun sau Rau, care te ajuta sau nu prea. Pe scurt multumesti celor care si-au facut timp sa iti raspunda.

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Adica multumesc pentru eventualul raspuns pe care il poate primi.Multumeste dinainte ca sa zic asa.

| Bianca306 a răspuns:

Totdeauna la o scrisoare catre seful tau, catre o banca, etc. Se pune „multumesc anticipat„. Asta inseamna ca ii multumesti dinainte pentru orice raspuns sau orice actiune. Asa este si aici.

| irbis96 a răspuns:

Pui intrebarea si le multumesti oamenilor pentru raspunsuri inainte ca ei sa ti le dea happy

| Happyintotdeauna37 explică:

Gata va puteti opri din a raspunde pentru ca am inteles.