| ioana_2121 a întrebat:

Am o prietena in clasa care spune ca este mai desteapta decat mine dar toate fetele din clasa spun ca eu sunt mai desteapta ce ar trebui sa fac ca sa-i inchid gura la laudaroasa aia!

Răspuns Câştigător
| SakuraBeauty a răspuns:

Mai Ioana mai poate am sa fiu cam dura la ce am sa zic dar nu crezi ca esti c-am rautacioasa? zici ca iti e prietena dar se pare ca nu este daca vorbesti asa despre ea si se pare ca si tu te consideri foarte desteapta nah poate esti dar asta nu inseamna ca trebuie sa o zici, tu munceste din rasputeri ca sa o intreci dar fara ca sa te dai mare sti tu
" gesturile frumoase se fac pe ascuns " poate ca citatul asta nu se potriveste prea bine dar sa stii ca ar fi un gest foarte frumos daca ai munci mult dar fara sa te lauzi lasa pe altii sa traga concluziile, sa observe ca esti cea mai buna, nu merita sa te certi si sa porti ranchiuna pentru asta sau sa fi invidioasa, este un mare pacat sa stii. nah sper ca te-am ajutat, scuze daca te-am facut sa te simti prost dar daca nu iti place raspunsul poti sa il si votezi stiupid sau nefolositor ca nu ma supar dar sa stii ca am vrut doar sa te ajut. ai grija de tine si munceste ca sa arati ca poti si ca esti desteapta pa pa pwpici

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

II dai o palma peste gura.

| cristi202 a răspuns:

Poate. Poate ca esti mai desteapta ca ea. Dar cu siguranta esti si mai rautacioasa. Probabil ca trebuie sa inveti ca inteligenta, "desteptaciunea", e doar o caracteristica a unei personalitati. Au existat criminali in serie doar unei caracteristici pe care noi o numim "inteligenta". Fara ea, ei ar fi fost prinsi de la prima crima. Inteligenta nu e totul. Daca nu ai o vorba buna pentru cineva, daca nu sti sa fii ingaduitor cu greselile altora, daca nu ai o inima sufletista, gata sa iubeasca pe oricine, daca nu sti sa treci cu fruntea sus prin greutati, daca nu sti sa lasi de la tine (ceea ce doar o minte inteleapta, inteligenta poate doar sa faca) ma tem ca toata desteptaciunea recunoscuta de toate fetele din clasa nu ti-e de prea mare folos. La fel ca si criminalilor in serie (pentru ca ei au avut-o, nu s-au oprit la prima crima).

| dydy1 a răspuns:

Deschide-i ochii prin fapte, nu vorbe.

| Eva a răspuns:

Ai auzit de "cel mai destept cedeaza"? spune-i "da draga, esti cea mai desteapta..." ironic daca vrei happy cred ca iesi mai bine asa decat daca incerci sa-i demonstreziwinking

| Mitss a răspuns:

1. Daca ai fi mai desteapta ca ea nu ar trebui sa "ii inchizi gura" pentru ca tu stii asta si nu ai nevoie de ce crede ea.
2. Daca se lauda ce? Se poate lauda cat vrea ea... oricum daca fetele de le tine din clasa stiu care e mai desteapta nu o vor lua in seama.
3. Nu ar trebui sa te ambalezi atat. Indiferenta e cea mai buna arma, pur si simplu ignoro, las-o sa creada asta, nu ii zice nimic, dar dovedeste-i ca nu are dreptate prin fapte si comportament.

| w1NNNd a răspuns:

Demonstreazaiwinking

| timiHash a răspuns:

Ia-ti un prieten

| vlad210 a răspuns:

In primul rand invata sa scrii corect. Daca intr-adevar ai fi inteligenta nu te-ai contrazice pe chestii inutile ca acestea si ai lasa-o pe ea sa vorbeasca si sa creada ce vrea. Tu vrei doar sa creada ceilalti ca esti mai desteapta decat ea... P.S: la sfarsitul unei intrebari se pune semnul intrebarii (?), nu semnul exclamarii (!). Mult noroc cu "problema" ta!

| iulia_7948 a răspuns:

Copiii orfani mor de foame, vin cutremure, tsunami, oamenii raman fara case, cainii urmeaza sa fie eutanasiati. toata lumea moare de foame si tu ai o sg problema. esti sau nu mai desteapta decat colega ta. asta se va vedea dupa ce termini o facultate. unde ajungi si cat castigi si cat de fericita va fi familia ta.

| elle14 a răspuns:

Scuze ca iti spun aia nu e prietena...e doar gura de ea,nu iti pune mintea cu ea...cei destepti nu se lauda sunt modesti big grin, nu fi trista daca u si prietenele tale stiti ca u esti, tu esti.Altu trebuie sa te laude nu tu.Deci esti mai desteapta de cat ea

| antilove a răspuns:

Faceti un test la un obicet la alegere care va face mai corect este mai desteapta. funda?

| Crucified a răspuns:

Poate ca tu esti aia

| JamesDeLa2 a răspuns:

Faceti amandoua un test IQ si care face punctaj mai bun e mai desteapta.Cauta pe google "test iq"...ai de unde alege!

| eddieoffroad a răspuns:

Ii dovedestiwinkingSau ii pui un scoci groooos, pe langa adezivul care-l are scociul mai pui niste picaturawinkingSi ai rezolvat-obig grin

| Funny5611 a răspuns:

Provoaco la un concurs de cultura generala sau ceva de genu asta cand sunt mai multi in clasa si dovedestie cine e boss

Sau planu B pune pe cineva sa-i inchida gura
(cateva lovituri bine aplicate si a tacut)

| x3iDiana a răspuns:

De ce mai e prietena ta atunci? o.o