| Diaaaana a întrebat:

Am o problema:am impresia ca toata lumea ma uraste si ca are ceva cu mine.Nu stiu ce sa fac ca sa trec cu bine peste chestile astea, pentru ca imi e frica ca am sa ma imbolnevesc de ulcer daca continui asa plus ca o data m-am gandit si la sinucidere.Plz dati-mi sfaturi cum sa fac sa trec cu bine de perioada asta greasad. FUNDA si fara raspunsuri la caterinca va rog frumoshappy

Răspuns Câştigător
| niknip a răspuns:

Probabil ca treci printr- o perioada nefasta..se mai intampla.Ai incredere in tine, zambeste, asculta o piesa fresh..gandeste-te mai mult la calitatile tale si incearca sa repari micile defecte care te aduc in starea de acum.Nu cred ca lumea te uraste...mai ales daca vei fi pozitiva, se vor schimba lucrurile.Depinde de noi cum ii percepem pe cei din jur..astfel e vad si ei.Priveste partea plina, umpleti sufletul de optimism... pune gandurile negre pe fuga.Succes! happy

2 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

Ura ar trebui sa aiba si un motiv.
Relaxeazate si nu te mai gandi atat.

| Florisa a răspuns:

Hey...gandeste pozitiv,toate vor fi ok pe viitor,nu stiu care e problema ta dar incerc sa te ajut, lumea nu te uraste si chiar daca ar face-o nu asta conteaza pentru ca nimeni nu te cunoaste mai bine ca si tine, fii tu insuti si gandurile de sinucidere vin de la cel rau, nu cred ca ai vrea sa te vezi arzand in iad, nu e de-ajuns ca suferi pe pamant destul?straight faceDaca totusi ti-au mai veni in minte nu incerca sa fii singura sa te departezi de oameni, caci atunci cand esti singura are mai mare putere duhurile asupra ta..Ai grija,nu conteaza ce cred oamenii, esti speciala dar totusi daca crezi ca te urasc, incearca sa te faci mai placuta inaintea lor, sa faci glume, sa lasi dupa ei chiar de nu-ti convine, sa fii pe-acelasi picior cu ei.
Sper ca te-am ajutathappy