| alex495 a întrebat:

Am o problema. Atunci cand as vrea sa vorbesc cu o fata nu imi vin subiecte de conversatie. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Buna! Fii amuzant, stiu ca pare vechi, dar mergeNu te da mare, ca nu asa se impresioneaza o fata.Incearca sa fii natural. Vorbiti hobby-urile ei, sau despre scoala, sa stii ca poate fii mai interesant decat pare.Intreab-o ce culori ii plac, sau ce zodie ii, nu stiu, care-i tara favorita, orasul, unde ar vrea sa mearga, ce animale ii plac si asa o si cunosti mai bine.Dar nu fii enervant, ca strici tot. Fii tu insuti si vorbeste cu ea cam ce vorbesti si cu baietii doar ca altfel si mai frumos. Incearca sa deschizi ori ce subiect cu ea si sa evoluezi din ce in ce mai mult, acordai atentie, fa-o sa ii faca placere in preajma ta, fa-o numai din vorbe, fa-i complimente.
O zi buna! :*

| Ivanovicius a răspuns:

De obicei daca ai un subiect de conversatie il vei gasi si pe celalalt. Nu stiu, vin-o cu o idee traznita ce le face pe fete sa rada. Bafta!