| Spikeyxx a întrebat:

Am o problema cu routerul meu Wi-Fi este un Huawei HG655b si creau sa il configurez, intru pe adresa 192. 168. 1. 1 si imi apare user si parola... si scriu la ambele admin si apoi dau login si imi apare asta You have failed to login 1 time. si nu stiu ce trebuie sa fac nu este bun user si parola? Funda

6 răspunsuri:
| EmyMartin94 a răspuns:

Parola ii 123456 nu admin, admin e useru! daca nu reusesti intri http://192. 168. 1. 1 si ai acolo configuratiile tot user si parola! in caz ca esti Romtelecom! sper sa iti fiu de folos! daca nu... nu stiu mai intru sa vad raspunsull.....sa vad ce nelamuriri mai ai! Sall :D

| Spikeyxx explică (pentru EmyMartin94):

Mersi pentru ajutor... dar cand am citit solutia ta am incercat sa intru pe 192. 168. 1. 1 si imi da eroare de site lol si doar azi am intrat

| Spikeyxx explică (pentru EmyMartin94):

Nu merge sa fac cum zici tu scriu parola 123456 si user admin si imi da aceeasi eroare straight face si sunt pe romtelecom

| Dennys24 a răspuns (pentru Spikeyxx):

Spike, suna la 1930 si sigur te rezolva ei.

| Dennys24 a răspuns:

Ia o scobitoare si in stanga modemului ai o gaura mica unde scrie Reset si tine scobitoarea inauntru pana vezi ca este aprins doar primul beculet. Incearca de mai multe ori daca nu iese din prima.

| Spikeyxx explică (pentru Dennys24):

Am facut asta de 5x si nu merge...