| CrazyStyles a întrebat:

Salut am o problema cu routerul. Cand accesez 192.168.1.1 pun userul si parola (admin si admin) apoi cand dau pe login imi apare din nou sa introduc datele (user si parola) si tot asa. Acum un timp mergea dar nu mai merge. Am incercat sa dau reset la router si nu a mers... Vreau sa fac port forward (pentru servere de jocuri)... Va rog sa ma ajutati! happy P.S.: Am router Huawei EchoLife HG520b. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Face asa deoaree userul si parola sunt gresite. ca sa dai reset nu trebuie sa te loghezi. in spate la rotuer, este un buton mic, sub care scrie reset, tii apasat pe ala cam 30 secunde si routeurl se va reseta

3 răspunsuri:
| WPP a răspuns:

Salut, da-i un restore factory/default settings si incearca sa il faci de la zero. Se manifesta asa din cauza ca userul si parola pe care le folosesti nu sunt bune.

| CrazyStyles explică (pentru WPP):

Pai ca sa dau restore factory settings trebuie sa intru in panoul de control si revenim la problema de mai sus...Cel putin asa stiu eu...

| WPP a răspuns (pentru CrazyStyles):

Ca sa ii dai un restore o faci de la butonul mic de reset pe care il are cam orice router. Se tine ala apasat pentru cateva secunde si in timp ce e apasat trebuie sa il scoti si sa il bagi la curent (la unele asa se face). Poate te ajuta: http://talktalkmembers.net/forums/showthread.php?t=40612 (ultimul post)