| Bogdan008 a întrebat:

Am o problema "importanta" pentru mine aceasta tine de caracterul meu, firea mea. Vreu sa fiu "DUR", "RAU", sa imi pese decat de mine sa fiu "AROGANT", "NEPASATOR". Sunt bun cu toata lumea si in acelasi timp sunt loat de -PROST- de toti. Vreau sa scap de sentimentul acela de "MILA" nu vreau sa mai fiu milos ( opinia mea este ca "MILA" este cea mai inutila... emotie). Vreau sfaturii, dar nu de genul acela : "Nu incerca sa te schimbi","Nu incerca sa pari ceea ce nu esti". Vreau sa ma schimb, mi-am dat seama ca, cu bunatatea si intelegerea nu faci nimic doar esti loat drept prost.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Gest4U a răspuns:

Pai la cum vorbesti deaja ai inceput sa te schimbi happy daca o tii asa te vei "transforma". problema e ca atunci cand vei fi un "dur" si te vei gandi numai la tine te vor ocoli multi oameni. nimeni nu ii are la suflet pe oamenii egoisti si aroganti. poti trai cu asta? esti pregatit sa ramai fara prieteni adevarati? esti gata sa traiesti in acest fel? iar daca te considera oamenii "prost" poate tu nu stii cum sa iti pui punctul de vedere.

6 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Nu vreau sa te influentez, chiar daca parerea mea despre ce tocmai ai postat nu e una buna. Un mare intelept mi-a zis odata : Just "LiveYourLife"batting eyelashes.

| Heyyy a răspuns:

Asa gandeam si eu inainte dar am observat ca dupa ce m-am schimbat prietenii mei cei mai buni au inceput sa ma dea la o parte pentru ca "noua eu" era prea vulgara si nepasatoare. Acum cu prietenii mei cei mai buni sunt exact cum sunt: vesela, amabila etc. Dar sunt dura si nepasatoare cu cei care nu au respect fata de mine desi eu am... Sper ca te-am ajutatworried

| Sophie02 a răspuns:

Poarta-te frumos doar cu cei care se poarta frumos cu tine si nu ii baga in seama pe aia mai "smecheri".

| Bogdan008 explică:

Inca mai astept raspunsurile voaste.

| Bogdan008 explică:

Hei lume, va multumesc tutuor( in special domnisoarelor care mi-au raspuns )astazi a fost o zi speciala m-am schimbat total. Sa va povestesc: astazi mi-am batut 4 colegi mi-am facut 2 iubite( nu imi vine sa cred cat de placuti sunt "durii" de fete, simt ca viata mea s-a schimbatwinking, fara voi cred ca inca mai eram... milos, bun, prostut, stiu ca suna ciudat...dar imi place noul meu caracter. ( Apropo am 16 ani ) Va sarut fetelor, noroc baietii.

| EuSiRestuLumii a răspuns:

Sa iti zic sincer asa sunt si eu, ajut pe oricine chiar daca stiu cai riscant, is prea sentimental, dar mam gandic ca e mai bine asa, poate asa a vrut soarta. Eu iti propun sa ramai cum esti si sa nu-ti pese de parerile celorlalti cea mai importanta e parerea ta