| Mike15 a întrebat:

A fii bun esti automat luat ca prost,dc unii oameni din ziua de azi abuzeaza de bunatatea unorara,dc unii abuzeaza de bunatatea mea? asta ar trebui sa ma faca mai rau, sa fiu mai rau cu cei din jur, sa-mi pese mai mult de mine decat de ceilalti?

3 răspunsuri:
| Smiley97bla a răspuns:

Deci,în primul rând,DA! Ar trebui să îţi pese mai mult DE TINE,şi resturile la cei din jur (doar dacă nu e o persoană prea dragă ţie big grin),şi în al II-lea rând, cine e rău cu tine,plăteşte-le cu aceaşi monedă.
De ce doar ei să îşi bată joc?
Nu trebuie să fii rău,dar nici prea bun deoarece chiar tu si spus-o (că abuză). Fii bun doar cu cei care chiar crezi că merită, şi mai "înfipt/ă" cu cei care nu. Nimeni nu trebuie să abuzeze de nimic, nici de la tine, nici de la altcineva. Sau poate trebuie, adică să abuze să te facă foarte fericit/ă!

Sper să iei în considerare ce ţi-am spus acum.
Baftă happy!

| Mike15 explică (pentru Smiley97bla):

Asa am sa si fac, mersi si multa bftwinking

| Smiley97bla a răspuns (pentru Mike15):

Cu plăcere.
Fundă?happy