| stefyk97 a întrebat:

Am o problema la chimie de rezolvat, care nu-mi da nici un rezultat: se amesteca 200g solutie cu concentratia 15% cu X g solutie de concentratie 60% si se obtine o solutie cu concentratia 40%. Determinati pe X.(clasa a 7-a)

3 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună Stefyk97.Pe acest site nu se pun întrebări pentru rezolvarea temelor, nu te pot ajuta.este doar un avertisment, data viitoate fi mai atentă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aolo! cls a 7a?! eu sunt in a 8a si nici nu stiu simbolurile laughingrolling on the floor

| bogdy187 a răspuns:

Pai nu o poti rezolva pentru ca nu ai [md] adica masa dizolvantului.