| 1992 a întrebat:

Am o problema ma tot suna cibeva cu numar ascuns cum pot afla cine ma suna si ce as putea sa fac
P. S. raspund si nu spune nimic si am mai primit telefoane cu nr ascuns la caer am raspuns dar nu puteam sa vorbesc doar ascultam si cineva ma ameninta stia cam totul despre mineworried ce as putea face?straight facesad

Răspuns Câştigător
| Alexandra_8909 a răspuns:

In astfel de situati nu e bine sa intrii in panica.
Sigur e cineva care te cunoaste, insa nu cineva apropiat.
Pare sa stie multe despre tine, insa de fapt nu stie chiar atat de multe. Ar fi bine sa nu mai raspunzi la acele telefoane, si poate, dupa un timp, acea persoana va renunta sa te mai sune.
Totusi e bine sa fii precauta, asa ca ai grija cu cine vorbesti, pe unde mergi etc.
Daca vrei cu disperare sa aflii cine e iti sugerez sa faci ce au spus cei de mai jos.happy

9 răspunsuri:
| cioko19 a răspuns:

Eu asa stiu ca poti afla numerele ascunse. De exemplu daca esti abonat la Orange. poti merge de la cei de la Orange sa iti decodeze numarul. Nu sunt sigura. dar asa stiuthinking
Succes:*:*

| alinutzacodruta a răspuns:

Suna la serviciul clienti. ei iti pot spune numarul celui care te-a sunat...si daca vrei tu, pot inchide acel numar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti cartela cu nr nou, rimite mesaje all pentru toti utilizatorii si pa, poate sa sune ala sau aia pana oboseste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decodarea costa mult si nu se face decat daca exista o problema majora de politie sau alte institute, dar chiar daca afli nr ce rezolvi daca nu-l cunosti (numarul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu exista o asemenea posibilitate. am incercat si eu diverse variane de pe net, din auzite sau etc. oricum, ceea ce patesti tu poate fi numita frauda si poti face plangere la politie. ei, cu ajutorul operatorului de telefonie au acces la aceasta baza de date si te vor ajuta cu siguranta!

practic, ascunderea numarului se face din centrala operatorului de telefonie si nu ai cum sa spargi acest sistem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Nu poti afla cine te suna cu nr ascuns de la serviciu relatii clienti, asta iti spun sigur, lucrez in domeniu, poti sa iti schimbi nr de telefon sau sa faci o reclamatie la politie. Reclamatia iti va fi luata in considerare doar daca esti amenintat/a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Nu poti afla cine te suna cu nr ascuns de la serviciu relatii clienti, asta iti spun sigur,lucrez in domeniu, poti sa iti schimbi nr de telefon sau sa faci o reclamatie la politie. Reclamatia iti va fi luata in considerare doar daca esti amenintat/a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe telefon ai o aplicatie redirectionare apel cind nu raspund si subramura fara acoperire daca activezi va suna ocupat pentru numerele ascuse si telefonul tau nu va suna! Nu lasa ca pe banii tai sa te streseze cineva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu e chiar asa de rau daca te suna cineva nu il baga in seama si gata nu te mai suna inti zic eu ca si eu am patit-o