| KanekiKen20 a întrebat:

Am o problema si nu mai suport stresul. Eu am niste bubite pe cap si unele mai mari altele mai mici si in unele zone a inceput sa imi cada parul unde aveam bubele mai mari. Nu sunt mari zonele. Problema mea nu e ca chelesc ci ca trebuie sa ma duc la dermatolog si trebuie sa merg cu parintii si sunt foarte stricti si mi-e ca o sa zica ca poate o sa fie legat de viata sexuala adica boli, ceva legat de asta. Se poate spune cu certitudine daca cineva a intretinut relatii sexuale vreodata (sunt baiat)? Va rog sa nu glumiti. Si daca mai are cineva problema asta cu bubitele rosii (de cele mai multe ori imi curge sange din ele) puteti sa imi spuneti ce sunt?

Răspuns Câştigător
| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Cred ca sunt aproape de 0 sansele sa fii luat o boala sexuala. N-are scalpul legatura cu bolile sexuale. Si prin absurd, daca ai fi luat o boala cu transmitere sexuala, nu crezi ca e in interesul tau sa mergi la dr sa te tratezi? Daca iti rupi piciorul o sa astepti sa ti se umfle si sa ramai fara el ca ti-au spus parinti ca nu ai voie fotbal? Apropo ce religie ai?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Wow, daca deja sunt purulente si sangereaza, atunci rpoblema ta este destul de avansata si te sfatuiesc sa mergi de urgenta la medic, pentru investigatii medicale si tratament.
Cu ce ai in cap, nu se vede daca ai avut sex sa nu.
Problema este destuld e urgenta oricum, asa ca, nu mai are importanta ce ai facut, ca asta va afla oricum medicul, ca sa te poate ajuta, avand nevoie de toata informatia care te intreaba el.

| Rd79 a răspuns:

Nu stiu daca trebuie sa te duci cu parintii la dermatolog. Incearca sa faci o programare singur.

| KanekiKen20 explică (pentru Rd79):

Problema e ca vrea tata sa vina cu mine.

| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Schimba samponul, incearca Clear si spalate pe cap minim odata la doua zile. Faceam si eu cojite si bubite de la head&shoulders. In legatura cu dermatologul ce treaba are viata sexuala cu bubitele din cap? Ai tai nu le-au observat? Arata-le si spune-le ca vrei la doctor. Daca te duci la cabinet privat, e vreo 50 de lei o consultatie si iti trebuie doar buletinul ca sa iti taie chitanta. Daca zice ceva de parinti, le zici ca sunt la munca si ai rezolvat problema, oricum nu-i intereseaza pe ei, atata timp cat platesti consultatia

| KanekiKen20 explică (pentru Liviuuuuuuuuuuuuuuu):

Ma gandeam ca poate am luat vreo boala. Ei le-au observat dar daca am luat vreo boala sexuala cum o sa le explic. Daca afla ca mi-am inceput viata sexuala sunt mort. Sunt de alta religie.

| Rd79 a răspuns (pentru KanekiKen20):

De obicei bolile cu tansmitere sexuala nu afecteaza scalpul.

| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns (pentru KanekiKen20):

Cred ca sunt aproape de 0 sansele sa fii luat o boala sexuala. N-are scalpul legatura cu bolile sexuale. Si prin absurd, daca ai fi luat o boala cu transmitere sexuala, nu crezi ca e in interesul tau sa mergi la dr sa te tratezi? Daca iti rupi piciorul o sa astepti sa ti se umfle si sa ramai fara el ca ti-au spus parinti ca nu ai voie fotbal? Apropo ce religie ai?