| Penumbra a întrebat:

Am o problema. Sunt fata, ma comport ca o fata, ma imbrac ca o fata, dar baietii imi zic ca sunt gay ca sa-si bata joc de mine. Cum pot sa-i fac sa nu-mi mai zica asa-ce sa le raspund? Chestia e ca nici macar nu vorbesc cu ei, deci nu vad motivul din care se iau asa de mine.

Răspuns Câştigător
| fripturici a răspuns:

Eu cred ca fac asta pentru ca esti o fata draguta care nu-i baga in seama. adolescentii sufera de mult egoism si faptul ca nu le dai lor atentie le aduce suferinta. lasa-i sa sufere in continuare si ignora-i. nu te arunca in bratele unuia doar ca sa scapi de replicile lor de 0 lei. toate la timpul lor.

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Cum sa-i zica la o fata gay?

Pai, o fata normal ca este interesata de baieti dar asta nu inseamna ca-i gay laughing

Ignora-i, am si eu specimene de acest gen in scoala, in clasa, stiu despre ce fel de persoane ar fi vorba dar nu prea ai ce face sunt doar niste cocalari care de plictiseala isi bat joc de tine.
Numai bine
pa, pa

| Penumbra explică (pentru Ofiintă):

Mda, cred ca sunt cam retarzi. Adica eu (fata) nu am cum sa fie gay. Probabil ca nici nu inteleg cuvintele pe care le zic. Dar tot nu stiu ce rezolvare sa aplic din toate astea.

| Ofiintă a răspuns (pentru Penumbra):

Sa le ignori.

| CrazyTeenager a răspuns:

Arata-le p'zda, ori ignorai...

| EyesSad17 a răspuns:

^^ In locul tau as face uurmatorul lucru m-as duce la ei in fata si le as spune in felul urmator
in primul rand nu ma cunosti ca sa iti dai seama ce orientare am
in al doi-lea rand cu ce te afecteaza pe tine ce orientare sexuala am
in al 3 rand si ei sunt oameni
as intreba daca stiu ce aia lesbinismul ai auzit de ea sau ai vazut macar o lesbianca ca sa ma acuzi de asa ceva
sau nu le da importanta
si cred ca iti zic asa intentionat deoarece vor sa se bage cu tine in discutie
Si chiar daca iti spun ca esti lesbianca
asta nu inseamna ca esti Nu normal si logic
Nu te mai oftica ca te fac lesbianca
o lesbianca adevarata este cea care face dragoste/sex cu o fata

^^ Bafta

| Geo17 a răspuns:

Cum dracu o fata sa fie gay? De unde s-a mai scos si asta?

| WhatMeanLove a răspuns:

Asta-i PROBLEMA, ca nu vorbesti cu ei. Fetele care nu vorbesc cu baieti se considera ca nu le plac baietii. Da-te pe langa ei sa vezi ce vor spune.

| ionut1134 a răspuns:

" zic ca sunt gay" avorturi din greseala nu stiam ca fata poate fi "gay" arata-le... sa se asigure ca esti fata sau nu-i baga in seama asa rad uni fara motiv sunt chiar prosti colegi tai seamana cu ai mei =]]

| JustMeNck a răspuns:

Pur si simplu nu-i baga in seama

| darnme a răspuns:

Spune-le clar ca nu esti pe invers si sa isi vada de treaba lor si ca oricum daca ai fi pe invers tot ai face-o cu mai multe fete decat ei rolling on the floor poate le inchizi gura asa.

| Adi132002 a răspuns:

Pai ai putea sa le dai replici dar dupa aia te vor baga in seama mai mult si incearca sa ai un preieten poate asa nu o sa mai aiba ce zice dar niciodata nu trebuie sa intrii in conflict cu ei daca sunt mai prosti decat tine

| Johnny19 a răspuns:

Stai linistita si nu ii baga in seama. pur si simplu ignora-i si stai cu grupul tau de prieteni/prietene. ignoranta doare cel mai tare asa ca nu iti fa probleme din pricina celor ce vorbesc prea mult si fara sens. intotdeauna au existat genul lor de persoane. ai girja de tinewinking

| EyesSad17 a răspuns (pentru Johnny19):

Specimenele aste sunt de pe vremea lu tataia nici atunci nu te critica atat de mult

| Johnny19 a răspuns (pentru EyesSad17):

Pot sa te intreb mai intai ce varsta ai de ai gandirea asta asa complexa in ceea ce priveste orientarea sexuala si lesbian-ismul? laughing). corect astia au fost dintotdeauna.insa ce spui tu sa faca...laughing) e alegerea ei pana la urma.

| EyesSad17 a răspuns (pentru Johnny19):

Ma referam la astea care nu inteleg lesbinismul cred ca ai inteles gresit din ce am spus

| viataTa a răspuns:

Pai mai asass baieti noi ne batem joc unu de altu ne injuram si nu ne suparam poate o crezut ca nu nu te vei supara