| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema sunt frumoasasad...si oriunde merg atrag atentia, am avut prietene care nu au mai vrut sa ma vada fiindca se simteau jenate cand ieseam cu ele.Eu atrageam toata atentia si pe ele nu le baga nimeni in seama, iar eu nu sunt deloc o fata timida. din cauza asta cam toate au inceput sa ma evite... Oprietena mi-a spus ca se simte prost cand iese cu mine undeva si nici macar pe iubitul ei nu a vrut sa mi-l prezinte.Va rog ajutati-ma.nu vreau sa raman singuracrying!

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu ai o problema ca esti frumoasa, daca asa te-a dat Dumnezeu...niste prietene adevarate sunt mereu alaturi de tine, si nu te ocolesc pentru asta...incearca sa iti faci alte prietene, pentru ca nu ai tu vreo vina ca esti bagata in seama si ele nu, e vb de comportamentul lor, inseamna ca nu are incredere in iubitul ei aceea prietena daca ii e frica ca i-l fri sau ca el te va dori pe tine, si eu am prietene frumoase si tot sunt cu ele, bine ca nici eu nu sunt uratahee hee, bafta.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Modestia dom'le ne omoara no talking
da anunt in ziar:"Caut prietene frumoase!"...altceva nu stiu straight face

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sigur nu ne minti?laughing

| MissCamelia a răspuns:

Gaseste=-ti prietene frumoase

| tracky a răspuns:

Intr-adevar ai o mare problema daca esti frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema vine din partea prietenelor tale, care daca ti'ar fi prietene adevarate nu ar fi invidioase si nu te'ar da la o parte.Plus ca daca prietena ta ar fi avut incredere in tine si in prietenul ei v'ar fi facut cunostinta si ar fi stiut ca tu nu o sa ii "furi" prietenul si el nu o lasa pentru tine.
Care e problema daca esti frumoasa? Nu poti spune ca toata lumea te vede frumoasa pentru ca gusturile difera de la o persoana la alta, si fiecare te vede altfel.
Eu una zic sa nu mai pui la suflet invidia si comportamentul prietenelor tale, si sa incerci sa iti faci alte prietene care nu se simt prost in fata frumusetii tale happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt Elvis. n-am murit, m-am ascuns.
Frumoasa? Tu? Fara dovezi e doar vorbarie, vorbarie, vorbarie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sunt prietenele tale adevarate nu vor fi invidioase pe tine. punct!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai toti suntem frumosi cu calitati si defecte unii se simt bine in pielea lor :organizeaza o sedinta foto si de machiaj coafat cu prietenele tale si aratale ca si ele arata bine si asa o sa simta si ele bine

| alex_7264 a răspuns:

happy si zici ca esti frumos...happy id cv?

| Alexzya a răspuns:

Sincer acum...sunt cam in aceeasi situatie...majoritatea fostelor mele prietene "foarte bune" ma vorbeau pe la spate si faceau chestii urate din cauza ca ma invidiau pentru felul meu de a fi si pentru ca arat bine...Incearca insa sa-ti faci prieteni noi! Daca esti "deloc o fata timida", asa cum spui...ai toate sansele sa-ti faci prieteni noi dar foarte buni! Crede-ma...vara asta mi-a deschis cineva ochii si m-a facut sa inteleg ca prietenele pe care le aveam pana acum nu sunt nici primele si nici ultimele care sunt invidioase...si ca nu merita sa mai plang din cauza lor...am actionat, am iesit in locuri noi si mi-am gasit prieteni chiar mai buni decat cei dinainte...succes in continuare!