| DeMi0806 a întrebat:

Hey. Am fruntea foarte mare...Adică înalta, și îngustă. Mă simt complexată, când văd fete cu fruntea mică. Efectiv văd copii prin școală, și oriunde, și nimeni nu are fruntea așa mare.
Când merg pe undeva am impresia că oamenii, dacă se uita la mine, se uita la fruntea mea.
Când ieșeam afară purtam mereu șapcă. Din cauza asta au început să îmi apară coșuri, si mereu aveam părul ud, sau transpiram în zona frunții. Dar nu pot purta șapcă la neșfârșit, și pentru că vara asta o purtam excesiv, acum, dacă merg pe undeva fără șapcă, mă simt ciudat, încerc să mă ascund.
Mă gândeam să îmi fac breton, când eram mică am avut, dar eu nu sunt genul care sa fac schimbări de look. Eu am fața ovală, și nu prea știu dacă o să îmi stea mai bine. Unele persoane imi spun sa imi fac, ca sa acopar fruntea, altele imi zic că nu.
Nici nu sunt genul care să mă machiez, să îmi dau cu putin bronzer pe frunte sa pară mai mică, sau să mă dau cu eyeliner, rimel, etc. ca să atrag atenția asupra altor trăsături, în locul frunții, sau alte "trucuri".
Mama, si unele prietene îmi zic că cei deștepți au fruntea mare, și cam așa e, dar nu toată lumea care mă vede judecă așa.
Ce aș putea sa fac? Știu, toată lumea e frumoasă in felul ei.Dar sunt nehotărâtă să îmi fac breton, să rămân așa. Niște sfaturi

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Daca nu ne dai niste poze nu avem de unde stii cum arata fata ta si cat de mare e fruntea. Asa cum ai spus si tu, toata lumea e frumoasa in felul ei, conteaza si alte lucruri in afara de aspectul fizic.

"Mama, si unele prietene îmi că cei deștepți au fruntea mare, și cam așa e"
Nu este adevaratlaughing