| cristinna23 a întrebat:

Am o problema urgenta si sper ca ma puteti ajuta, ce sa fac, maine nu fac decat 2 ore de scoala si azi am facut doar 3 pre fiindca a aranjat dirirginta(ete foarte simpatica ) si a spus ca maine dupa ne invita la o inghatata in mall, ca sa fac sa merg sau sa plec acasa (am niste colegi extrem rai si o fata din clasa are lipici la toate persoana cu care ma inteleg bine inclusiv prietena mea si azi m-a facut sa ma simt foarte rau). eu o persoana timida si sensibila colegii ma fac sa ma simt foarte prost de obicei, nu sunt prea agreata si mi-e frica ca daca m-as duce as ramane cu un gust amar. deci ce sa fac sa merg sau nu? si daca nu cum sa plec mai repede? [funda mare]

Răspuns Câştigător
| Shinen a răspuns:

Buna!
Daca tu vrei sa mergi,du-te si nu ii baga in seama pe colegii tai enervanti. Trebuie sa existe si cativa cu care sa te intelegi bine, nu?
Depinde ce vrei tu happy.

Pa, pa.

10 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

mergi si sa nu-ti pese de colegi tai rai, ci bucura-te impreuna cu diriginta tawinking si daca tousi nu te simti bine cu ei, spune ca trebuie sa pleci undeva cu parintii la ora 12 (de exemplu) si trebuie sa pleci

| Amy a răspuns:

Eu zic sa te duci pentru ca asa te mai integrezi in grup si poate colegii tai o sa te indrageasca. nu ii lua in seama pe colegii tai, asa sunt toti. incearca sa te distrezi si nu-i baga in seama. Daca vrei sa pleci spui ca nu te simti rau sau ceva de genu(te cheama mama urgent).pup bafta :*

| pinkflower a răspuns:

Totusi du-te ca vei manca inghetata happy :d miamii si poate te vei intelege bine cu ei totusi. Nu ai nimic de pierdut ci de castigat. Poate dupa asta iti va parea rau. sau imi cumperi si mie ceva de la mall laughing am glm. Succes:*

| Mike959 a răspuns:

Normal ca trebuie sa mergi si tu!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Du-te si disteaza-te cu ei.
incearca sa te imprietenesti cu ei mai mult
nu mai ai cesa pierzi in cazul acesta.

| Alexa_7965 a răspuns:

Este ultima zi de scoala, nu? Nu te mai duce! Adica u faci cum vrei, dar las-o-icolo de inghetata! Dar ai putea merg la 2 ore, dar nu are rost! Eu am 6 ore maine si uite asa ca nu ma duc!

| iFeelinfiniteLove a răspuns:

Trebuie sa mergi, nu te mai mrginaliza! Trebuie doar sa ai grija de cel mai important lucru:gaseste-ti o persoana in care sa ai incredere! S-ar putea ca si colegii sa invete cateva lucruri din seriozitatae ta, chiar daca acum nu ai nicio colega mai "apropiata" de tine. In primul rand, mergi pentru profa, nu pentru colegi, ca ea v-a invitat, doar! Poti sa stai mai mult cu ea.NU te lasa mustrata la orice privire rautacioasa a colegilor! Poti sa le dovedesti ca esti inteligenta, nebagandu-i in seama pe ei! Hai ca poti! pup

| cristinna23 explică:

Merci tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa te integresi in grup du-te ...in plus e un prilej sa mananci inghetatabig grin dar pana la urma pentru 2 ore nici nu merita sa te ridici din pat...tongue alegerea ta bftbig grin

| Liviu a răspuns:

Sfatu meu.
Stai acasa daca stii ce se va intampla
De ce sa asculti cuvintele de ocara la toti agarici?
Du-te tu singura ia-ti o inghetzata ( chiar daca nu va fi la fel ca si cand ai fi fost cu diriginta)
Eu asa zichappyte scuzi frumos ca nu poti veni si etcwinking