| razvan1558 a întrebat:

Din greseala am mancat lipici si ma simt foarte rau.Ce as putea face? Mi-e frica sa merg la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Incearca sa vomiti. Desi lipiciul in cantitate mica nu dauneaza, adica gandeste-te ca unii baga in ei zilnic cate 2 l de cola si nu au nimic...

| anonimg a răspuns:

Frică sau nu, trebuie să mergi la medic. Este recomandat consumul mare de apă pentru diluarea substanței.

| mastadont a răspuns:

Eu aș zice să mergi. Pot apărea anumite complicații de la lipici pe care nu cred că ți le dorești.

| DangerF a răspuns:

Eu zic sa iei ceva pastila. Daca nu se rezolva ar trebui sa te duci la doctor. Nu o sa iti faca ceva ce o sa doara. Probabil doar sa iti dea un tratament. In cel mai rau caz o sa faci o radiografie, care nici aia nu e ceva ce doare

| razvan1558 explică:

Am citit pe net ca contine substante toxice care pot duce la moarte, m-as duce la doctor dar ma simt foarte prost sa ii spun ca am mancat lipici...

| xutza a răspuns (pentru razvan1558):

Oricum esti prost pentru ca ai mancat lipici... mai rau ar fi sa si mori din cauza asta si sa zica oamenii "vaaai..saracu'...a mancat lipici si a murit". du-te la doctor si nu te mai alinta!