| FamousAnonim a întrebat:

Am o relatie de 1 an si 3 luni, ne intelegem bine si ne iubim. Parintii nostrii se cunosc si se asteapta la o poveste fara sfarsit intre noi. Eu imi doresc sa tina, dar sunt diferente uriase. El ma iubeste indiferent de felul cum arat, dar eu tot nu cred ca vom ramane impreuna. Dintr-o prostie, am inceput sa vorbesc cu un baiat, suntem in acelasi liceu si o sa avem un moment la balul bobocilor, asa ne-am si cunoscut. Eu sunt in clasa a11a, el a10a (are 17, pentru ca era bolnavicios cand era mic si l-a dat mai tarziu la scoala) dar gandeste foarte matur (pentru ca a trecut prin multe, a avut de suferit in copilarie si era exact opusul a ceea ce este acum, pana si-a dat seama ca trebuie sa se schimbe), ai multe de invatat de la el, in comparatie cu iubitul meu de 19 (nu prea l-a interesat scoala). Celalalt are teluri si munceste mult pentru a le atinge, probabil ca asta m-a facut mai atenta la el si poate ca si faptul ca ma face mai increzatoare in mine, m-am schimbat de cand l-am cunoscut, am inceput sa fiu mai ambitioasa si acum vreau sa dau la facultate, sa fac lucruri la care inainte nici nu as fi visat si el m-a facut sa cred ca pot. Are o personalitate rar intalnita, stie cum sa ma linisteasca si ne asemanam extrem de mult la gusturi(lucru care nu mi s-a mai intamplat). Este dificil, dar n-as vrea sa nu mai tinem legatura. Nu e sufocant si totusi imi ofera destula atentie. Stie ca relatia mea e importanta si mi-a spus ca n-o sa treaca niciodata de bariera care ne desparte. Amandoi credem ca viata ne leaga intr-un fel si stim ca o sa ne reintalnim peste ani. Intrebarea este ce voi face? Eu am incercat de 3 ori sa nu ii mai scriu celui de 17 ani, dar nu stiu cum, ajungeam din nou sa vorbim, cred ca e un semn. Ce parere aveti? Vreun sfat? Mentionez ca eu am 16.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu zic ca e ceva trecator. E pacat sa dai cu piciorul unei relatii asa frumoasa ca a voastra. Poate baiatul asta nu e ceea ce pare, si crede-ma ca cei care par perfecti la inceput sunt si cei care-ti aduc mai multa suferinta si sunt mai greu de tinut. Relatia ta ti-a acordat deja stabilitate si iubire, esti sigura ca vrei sa dai cu picioru? Detaseaza-te de acest baiat si incearca sa-ti pui atentia pe iubitul tau. Daca dupa o perioada de timp gandul iti sta tot la celalat, atunci cred ca e cazul sa-ti inchei actuala relatie.

| Satango a răspuns:

Închide ochii. Pe care dintre cei doi îi vezi? Acţionează. Greşeşte sau reuşeşte. Acceptă şi învaţă.
Baftă!

| SofiaAbigail a răspuns:

Hmm..gandeste si rational..Si eu mi.am dat seama ca dragostea nu tine de foame ..Ai nevoie de persoane puternice si care sa te ambitioneze, sa te ajute, sa.ti dea un exemplu bun. Gandete.te la cel de a 10-a si nu stiu poate incercati o relatie.Dar gandeste.te bine inainte si pe cine iubesti..Sentimentele si ele joaca un rol important. Sper ca te.am ajutat intr.un fel.