| bogdan324 a întrebat:

Am o sora vitrega, si ma calca pe nervi, e mai mare si mama mereu ii cumpara ce vrea, dar mie nu imi cumpara nimic, eu am cerut sa imi cumpar o inghetata, mama zicea ca nu are bani, dar dupa 3 zile am vazut ca ii cumpara un laptop si i-am zis:de ei ii cumperi un laptop si mie nu imi cumperi nimic? si ea nu m-a luat in considerare, doar cand vine tata acasa e totul bine, imi cumpara orice, dar munceste in strainatate(de fapt este tatal ei, s-a casatorit cu mama) si il vad rar pe acasa.
Cum sa o fac pe mama sa ma trateze la fel ca pe ea?

4 răspunsuri:
| Bianca18 a răspuns:

E ciudata situatia asta. Adica locuiesti cu mama ta naturala si cu toate astea ea isi favorizeaza fiica vitrega?! Vorbeste cu ea, explica-i situatia. Daca nu merge, incearca sa vorbesti cu tatal tau vitreg, spune-i ce face mama ta... sau roaga-l sa iti lase mai multi bani de buzunar inainte sa plece inapoi. Alta idee nu am.

| bogdan324 explică:

Se pare ca mama nu m-a ia in considerare nici cand stric cevarolling on the floor
I-am dat un pumn in ecran tare de tot, si mi-a iesit pumnul pe partea cealalta, serios, apropo, sora mea a vazut ce am facut dar nu are curaj sa se ia de fratele mai mic, ca eu am 1, 75m si ea are 1, 70, asa ca iti multumesc mult!winking

| lVlad a răspuns:

Wow..inteligentlaughinglaughing

| Bike_Ady_1992 a răspuns:

Discuti cu ea sincer si ii zici ca nu este corect si tot felul