| al3x_2379 a întrebat:

Am o urgenta.stie cineva sa foloseasca programul device manager, pentru ca driverele mele de la pc se instaleaza cu acesta si nu pot intelege cum functioneaza. driverul se instaleaza normal doar ca pe la jumate se opreste si ma baga in acel device manager, care a mai intalnit asa ceva sama contacteze la robertocarlos120t@yahoo.com sau sa lase un mesaj urgent pentru nu nu pot folosi pc-ul fara aceste driveresad. mersibig grin

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Daca ai cd-ul original al placii de baza, al placii video si al tuturor accesoriilor adaugate de tine compului tau, ignora cererile sistemului.introdu cd-ul si daca nu o ia singur sa instaleze, intra tu in cd si da 2 clik pe setup exe.Asa procedeaza cu toate driverele,apoi da restart si de va mai fi ceva ce nu sa instalat sistemul te va anunta cu:"found new device" al lasi sa isi faca rutina, deseori isi face el un refres.In device manager cauta daca mai ai ceva cu semnul intrebarii cu galben, inseamna ca inca ai drivere de instalat.Deseori poti prin clik dreapta sa dai un >update driver" si sistemul sa isi faca refres ul de pe driverul pus de tine, daca nu da un dezinstal si apoi un "scan for hardware changes" si automat se va reinstala driverul si va disparea si semnul galben.Succes