| Tsukuyomi6 a întrebat:

Am parul foarte rar, daca ma tund chel o sa creasca mai des? nu am fost tuns chel niciodata, nici cand eram mic.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, daca vrei sa ai parul mai des atunci cel mai bine te tunzi chel.

| T0T a răspuns:

Probabil. Dar sanse mici.

| AirănMeidăn a răspuns:

Poti folosi ulei de ricin

| gedanken a răspuns:

Nu au legatura una cu alta. Ti-o spun din propria experienta. Incearca sa-ti faci masti pentru par, iar o masca buna ar fi aceea formata din ulei de ricin, galbenus de ou, vitamina E, ulei de masline. Amesteci ingredientele si aplici la radacina parului. De preferat este sa lasi masca sa actioneze peste noapte, iar daca nu poti, 1-2 ore sunt suficiente. Faci masca asta 1 data pe saptamana si ai sa observi rezultatele.