| malina_9455 a întrebat:

Am parul lung, drept si castaniu... vreau sa fie ondulat iar dupa ce fac baie ar trebui sa aiba volum ei bine nu are nu stiu ce sa ii fac cu ondulatorul mi-l ard tare si iti ia o gramada de timp. pleass

5 răspunsuri:
| lololololol a răspuns:

Nu il mai face cu ondulator. Iti arde parul. Nu esti mai frumoasa naturala?

| madalinutza a răspuns:

Ciao...

Eu am parul cret.tongue
nu ft lung.pana la umeri
si mil indrept.ca nu imi place cand e cret
dar mil ard straight face
si atunci nu mai are volum.
eu te sfatuiesc sa nu til mai faci cu ondulatorwinking
ca fiecare arata mai bine naturalwinking
pentru volum ai putea folosi head and shoulders-menthol
sau actizing volumewinking
sper ca te-am ajutat>big grin

| tpuguru a răspuns:

Incearca sa folosesti sampon cu volum si sa - ti pui bigudiuri cand te usuci pe par(desi dureaza mai mult, s-ar putea sa merite)

| andreea93_9801 a răspuns:

Bunahappy
eu am parul blond si ff lung.eu mil intind cu placa in fiecare zii.
eu spun sa incerci clear mov care e pentru volum...eu din ala folosesc si am destul voulumm...incearaca sa iti faci parul cu spuma.

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Cumpara-ti un uscator de par cu difuzor(din acelea cum sunt la coafor)si inainte de a-ti usca parul, da cu putina spuma.Sau,daca il vrei foarte ondulat, este un spray pentru par de la L´Oreal se numeste Studio Hot Curls. Dar cel mai important e uscatorul de par cu difuzor.Si da super volum, crede-ma! Good luck!