| 34asdfg76543jh a întrebat:

Am scapat si de examene, nu mai am de invatat, am luat vacanata...acum ce?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

"Invatatul" nu se termina niciodata. Mereu trebuie sa aloci timp pentru aceasta activitate. Este insa necesar ca in vacanta, sa aloci timp si pentru distractie, recreere si incarcarea bateriilor. Totul depinde insa de buget. Ideal ar fi sa mergi la mare si/sau la munte, in diverse excursii, fara a evita un spectacol bun, un film la cinema si multe plimbari in aer liber. In functie de varsta, sa ai si cu cine...

| Dariusuu a răspuns:

Acum distrează-te!

| MaliciousDeath a răspuns:

Mai bine te-ai apuca sa citesti cartile pe care o sa le studiezi intr-a 9-a la romana.
In timpul anului se aduna multe, si-ti zic eu ca n-o sa mai ai niciun chef de ele.
In rest, nu prea ai de ce sa-ti faci griji.Iesi cu prietenii, asteapta sa vezi unde ai fost repartizata si incearca sa iei legatura cu viitorii colegi...Dar de invatat inca mai ai.Nu te simti asa usurata ca n-ai de ce.

| Grimmjow69 a răspuns:

Acum ca e vara poti face multe:

-Mergi la un picnic impreuna cu amicii.
- Perfectioneaza-ti abilitatile de fotograf.
- Pregateste un pranz sau o cina pentru familia ta sau amicii tai.
- Deseneaza ori picteaza intr-un parc sau un alt loc pitoresc.
- Mergi intr-o tabara.
- Fa o vizita la tara, eventual la bunici.
- Incepe sa scrii un jurnal in care sa consemnezi ceea ce faci dar si gandurile ori sentimentele tale intime.
- Organizeaza impreuna cu prietenii o formatie de rock, folk, punk, gothic sau orice alt fel de muzica.
- Inventeaza un nou tip de sandwich.laughing
- Plimba-te printr-un parc, o padure si gaseste 10 tipuri diferite de flori sau incepe sa iti faci un ierbar.thinking
- Fa-ti un blog sau un website.In acest fel te vei obisnui sa scrii, vei invata lucruri noi despre internet si vei putea sa iti exprimi ganduirle si opiniile catre o multime de oameni.
- Mergi, in compania amicilor, intr-o excursie cu cortul prin imprejurimile localitatii tale.
- Inventeaza un nou dans.
- Ajuta o persoana in varsta la gospodarie.
- Viziteaza o gradina zoologica.
- Invata o limba straina sau perfectioneaza-ti cunostiintele despre una pe care o stii deja.
- Citeste-i o poveste fratelui / surorii mai mici.
- Viziteaza o alta tara.Ah, banii, banii, banii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum ce, ce?! Ce vrei sa intrebi? Ai o lista de lectura, ai exercitii la matematica, ai destul de lucru. Doar ca nu ai un program fix.

| AleexNC a răspuns:

Acum astepti rezultatele de la examene laughing

| ayosmdk a răspuns:

Mda...
Ai scapat de examene
Acum asteptam...
Asteptam repartizarea aia stupida, abia pe 16 iulie...

| IonutzWoW a răspuns:

Acum astepti pana pe 5-9 iulie sa se faca inscrierile la liceu, si dupa vacanta poti incepe liceul (daca ai de gand sa il faci)