| stef1290 a întrebat:

Am și eu intrebare, de ce nu imi găsesc locul in lume? Mereu ma simt singur, nu ma avut o iubita niciodata si am 18 ani.

Răspuns Câştigător
| andreeabobo a răspuns:

Toti suntem singuri, toti oamenii din viata noastra sunt pasageri. Multi isi lasa amprenta si ne iubesc neconditionat.
Unii dintre noi simtim ca nu apartinem de anumite locuri, si asta e ok. Incearca doar sa nu mai te gandesti la asta, esti in aceasta lume cu un scop, si e ok sa nu iti stii scopul. Cred ca cu totii avem ganduri de genul - eu de ce sunt aici? care e locul meu de fapt? ce facem in lume? E un topic destul de mare, depinde de fiecare om in parte, dar fii pozitiv! Ai putea incepe prin a te bucura de orice este frumos in viata, cum ar fi natura! Sa fii un om cat mai bun in cea mai buna versiune a ta!
Faptul ca ai 18 ani si nu ai avut o iubita nu e un lucru rau. Din pacate tot ce vedem in media sau auzim din experientele altor oameni care s-au sarutat si au avut iubit de la 12 ani nu inseamna ca si tu trebuie sa fii la fel. Fiecare om e unic! Unii nu isi incep viata sexuala pana la 30 de ani si e ok! Ideea e sa fii fericit! Ai toata viata inainte, si crede-ma viata nu se rezuma la a avea o iubita sau relatie. In primul rand trebuie sa fii tu fericit! Sa te bucuri de clipele frumoase! Sa te iubesti pe tine!
Iubita o sa vina ea... dar focuseaza-te pe tine!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu toti murim singuri,doar noi simtim durerea,bucuria, noi suntem cel mai bun prieten, lasa iubita ca ai timp, vezi de un loc de munca, cariera

| LPCTSTR a răspuns:

Eh, mofturi...

| horansgang a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu o fata. Nu te cunosc si mi-e greu sa iti spun mai muly

| venividivici2017 a răspuns:

Cand am venit in aceasta lume am venit singuri...cand plecam, tot singuri.Incearca sa privesti partea buna fiind singur,cate si mai cate poti face de unul singur,fara stress, bataie de cap, socoteala, contracte, bla bla bla.Decat sa fii in ceva contagios, mai bine singur!