| DAHAKA31 a întrebat:

Am si eu nevoie de cineva care este la ASE si poate sa-mi spuna cum e la facultate de tursim admiterea si in ce consta cursurile de acolo

1 răspuns:
| 8mariastar a răspuns:

CALENDAR ADMITERE

Etapa 1: Sesiunea IULIE 2013
Inscrieri: 10 Iunie � 31 Iulie 2013
Afisarea candidatilor admisi: 01 August 2013

Plata obligatorie a primei parti din taxa de scolarizare (minim 25 % din taxa de scolarizare, dar nu mai putin de 100 Euro): 01 August 2013 � 14 August 2013

Etapa 2: Sesiunea SEPTEMBRIE 2013
Inscrieri: 01 August � 27 Septembrie 2013
Afisarea candidatilor admisi: 28 Septembrie 2013

Plata obligatorie a primei parti din taxa de scolarizare (minim 25 % din taxa de scolarizare, dar nu mai putin de 100 Euro): 28 Septembrie 2013 � 05 Octombrie 2013.

CIFRE DE SCOLARIZARE

Programul de studii universitare de licenta: ECONOMIA COMERTULUI, TURISMULUI SI SERVICIILOR:

3 ani invatamant cu frecventa (zi) - 600 locuri
3 ani invatamant cu frecventa redusa - 350 locuri

TAXA DE SCOLARIZARE

550 € - invatamant cu frecventa (zi)
550 € - invatamant cu frecventa redusa

Taxa se achita in lei, la cursul BNR din ziua efectuarii platii.

Taxa de inscriere: 100 lei

Acte necesare pentru inscrierea la programele de licenta:

Cerere-tip (de la secretariatul facultatii)
Diploma de bacalaureat (original si copie legalizata);
Diploma de licenta - copie legalizata (in cazul celor care vor sa urmeze o a doua facultate);
Atestatul de recunoastere a studiilor pentru candidatii straini sau etnici romani din alte tari si pentru candidatii din Republica Moldova;
Certificat de competenta lingvistica (pentru candidatii straini);
Copie legalizata dupa certificatul de nastere;
Copie xerox dupa cartea de identitate;
Copie legalizata dupa certificatul de casatorie (daca este cazul);
Adeverinta medicala tip, eliberata de medicul de familie;
Patru fotografii tip buletin;
Chitanta care sa ateste plata taxei de inscriere;
Dosar plic.

Informatii suplimentare privind ADMITEREA 2013 la programul de studii universitare de licenta: descarca aici.
uite poti citi mai mult pe site:http://management.ucdc.ro/