| RUNBKK a întrebat:

Am si eu o dilema. Daca ma duc in Austria m-as putea face inteles daca vorbesc numai in engleza?

Răspuns Câştigător
| Didi908 a răspuns:

Pai daca te duci intr-o tara e bine sa vorbesti acea limba. cum e si la noi! daca vine cineva in tara vb cu vanzatorul de la magazin engleza? nu. poate nustie asa ca e bine sa stii putina germana

| thegreatgatsby a răspuns (pentru Didi908):

.daca vanzatorul stie englezawinking

3 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Da normal ca te faci inteles. Engleza este limba internationala. Deaia toata lumea o vorbeste cand se duce in tari straine, ca sa se faca intelesiwinking

| Didi908 a răspuns:

Da e bun pentru ca engleza e o limba internationala tongue funda?