| ☺Þĺ†ĺ©†☺ a întrebat:

Am si eu o intrebare cam ciudata:-s.Mai mereu cand curata mama cartofii sa puna la mancare...cand ii taie de exemplu azi a taiat un cartof pe jumate si in cartof era asa o chestie taiata in forma de cruce adica cartoful gaurit in forma de cruce scuza'ti expresiabig grin si mi-a spus ca nu este prima data cand vede crucea aceea in cortof nu stiti ce inseamna?thinking sunt foarte curioasa cineva spunea ca inseamna credinta acum voi ce credetithinking

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Inseamna ca este un semn de la D-zeu. Ceva urmeaza sa ti se intample.Si cu siguranta sper sa ti se intample ceva de binelove struck

2 răspunsuri:
| Onetwthree a răspuns:

Woow
ciudat... f ciudat! intr-adevar ciudat!laughing
so nujtuthinking
da' imi place intrebarea:X laughing

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ana-Maria, crucea din cartof e cruce pentru ca asa te raportezi tu la ea.
Mi-ar fi asa de usor sa fac glume pe seama cartofului, mai ales pe seama intrebarii tale naive sau chiar si pe seama crucii, de ce nu?
Ea ar putea fi si un "plus", sau daca inclini putin ar putea fi un "ori"... e o coincidenta si iti vine usor sa spui credinta pentru ca esti bombardata de superstitii.
Ti-ar prinde bine Ana Maria sa fii mai rezervata cu semnele lumii asteia, nu tot ce zboara se mananca si nu toate betele incrucisate inseamna un fel de dumnezeu cat de cat. E drept ca poti avea mai usor parte de un lucru daca crezi in el, dar de la cartof pana la CRUCE e lung drumul.
Iti doresc mai mult discernamant.