| ladygaga_9914 a întrebat:

Am si eu o intrebare: cand voi fi mare eu vreau sa dau la drept. intrebarea mea e: e greu sa intri acolo?
la ce profil trebuie sa dai in liceu pentru a ma indrepta spre facultatea de drept?
si cu ce medie se intra la drept?

4 răspunsuri:
| Onutssa a răspuns:

Si eu vreau sa dau la drept cand voi fi mare... cel mai indicat ar fi sa optezi pentru profilul uman.

| Adelina04 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa dai la drept, nu prea merge in zilele noastre. Avand in vedere ca nu esti nici la liceu, te asigur ca iti vei schimba de 10 ori parerea despre facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de greu... In liceu ar fi indicat sa te duci la filologie daca vrei sa urmezi dreptul... Cat despre media de admitere, e foarte diferita de la an la an.

| visti97 a răspuns:

Trebuie sa dai la un profil uman cum ar fi:filologia sau stiintele sociale! Eu te sfatuiesc sa nu te duci din cate stiu eu nu prea e cautata!