| TheOne_5413 a întrebat:

cum vine marimea la pantaloni 3 sau 5 sau 7?

Răspuns Câştigător
| yumeee a răspuns:

La întrebarea asta nu îţi pot răspunde dar te pot sfătui să nu îţi cumperi haine pe net decât dacă eşti sigur că îţi vin... mai ales pantaloni.
Spre exemplu: eu, în mod normal, port S la pantaloni. Însă pe net am găsit pantaloni care erau S, iar când am cerut informaţii am realizat că mi îmi sunt suuuuper mari. La fel, am o pereche de pantaloni scurţi primită cadou, mărimea S (persoana a zis "ce dracu, e S, îi sunt buni), şi când i-am probat, stăteau ca pe gard pe mine laughing.
La fel şi cu numărul. Am o pereche de pantaloni 36 care îmi vin ok, iar unii 34 în sunt largi. în loc să-mi fie strâmţi. Iar pe un site de pe net am văzut pantaloni scurţi măs. 27 care erau echivalentul unui L.
E de căcat, ştiu, dar mărimile variază extraordinar. Un S poate fi şi XS, şi S, şi M, ba chiar şi L.
De aceea îţi recomand să-ţi cumperi pantaloni din magazine. Sau dacă chiar vrei de pe net, fă cumva şi află măsurătorile în cm ca să nu-ţi iei ţeapă.