| Anutza198 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Scoala asta de arte a Municipiului Bucuresti este un liceu de arte?
Ca nu inteleg...ar trebui sa ma duc la liceu si dupa aia sa fac scoala asta de arte sau daca ma duc la ea e ca si la liceu?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu este un liceu de arta propriu-zis( din filiera vocationala)si nu este echivalenta studiilor liceale--- scoala de arte este in subordinea Consiliului general al mun. Bucuresti si functioneaza ca un centru de PERFECTIONARE in conformitate cu Legea 133/2000.
Respectiva scoala iti da o altfel de diploma care nu este echivalenta cu diploma de bacalaureat.