| Blnda17 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Am visat aseara ca prietena mea cea mai buna lua niste pastile.Acele pastile erau droguri. M-a pus si pe mine sa iau si nu am vrut dar pana la urma de curiozitate am luat una.Am tinit-o putin in gura dupa care am scuipat-o(ceva de genu ce a fost in mintea mea?). In acelasi vis unui fost coleg ii placea de mine si ne purtam ca amici si ne plimbam pe strada si l-am luat de mijloc la care el:Oau m-ai luat in brate? si eu am zis ca asa fac amici nu? Dar in sufletul meu parca tineam la el dar mai era un baiat care culmea stiu ca in vis il vedeam si asa... dar acum habar nu am cum arata si eram si cu el dar mai mult tineam la asta.in fine am ajuns la el acasa si ne-am sarutat cand a venit prietena mea sa-i ceara droguri si el avea si i-a dat o pastiluta(duh?). Vreau sa spun ca aveau forma de floricele intr-un fel pastilele alea nu erau albe si mici cum sunt pastilele normale. Dar visul mi s-a parut foarte ciudat.Nu m-as gandi in viata mea la droguri(tigari, alcool, cafea etc)am si 15 ani deci nu puteti sa spuneti ca mi-as dori asa ceva(chiar mi se par o prostie) si faza cu cei doi baieti:1:nu am nici o tangenta cu acel fost coleg si nu l-am vazut de 2 ani(s-a mutat), 2:nu cred ca as fi genu sa am de ales intre doi baieti(nu am avut prieten pana acum). Si de ce ar fi doi? De ce sa aleg? Imi explica cineva ce ar putea insemna visul? Sunt foarte derutata.Mai am o problema. Dupa acest vis ma simt foarte singura, acea imbratisare, acel sarut m-au facut sa imi doresc sa se intample asa ceva si in realitate. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Visul nu are nicio legătură cu realitatea. Şi eu mă visez cu persoane care îmi sunt dragi, şi uneori îmi pare rău că e doar un vis... dar când vei face la şcoală psihologie şi dacă profesoara vă va explica cum e cu visele, atunci poate vei înţelege. Pe scurt, voi spune că atunci când dormi, nu tot creierul doarme, ci sunt unii neuroni mai "treji", care în loc să se odihnească, ei mai lucrează. Depinde de informaţia din acei neuroni ceea ce tu visezi, deci nu căuta sensuri ascunse...happy
Cât despre singurătate... rolling eyes. Ştiu şi eu senzaţia. Ascultă muzică, citeşte cărţi, mai ieşi cu prietenele... poate vei da şi tu de Făt-Frumosul tău. Până la urmă va veni şi la tinehappy

6 răspunsuri:
| broscutsaaa a răspuns:

Pt ca nu vrei sa ai treaba cu droguri, alcool, tutun. probabil de aia ai visat...
Si in legatura cu "dragostea"... poate tocmai pentru ca n`ai avut prieten iti doresti sa ai, sa vezi cum e sa-l iei in brate, sa va sarutati etc etc...
Nu stiu ce sa zic, este foarte confuz visul tau.

| ChibiRose a răspuns:

Uneori visez lucruri care se intampla lascurt timp dupa aceea in viata reala.Se zice ca visul este o retraire la faptelor de peste zi sau o dorinta a subconstientului. Ia legatura cu acel coleg si incearca sa faci astfel incat sa-ti treaca singuratatea.Convingeti inima ca nu el e alesul. Iar cat despre droguri...NU! POate ca asta e ideea:vrei prieten si te gandesti la colegul tau, dar el de fapt face ceva rau si poate ca ii e complice prietena ta...Mai stii si cu visele astea? Ai dat vreodata un sarut? SE zice ca pe primul nu-l uiti niciodata.Incearca cu un baiat pe care il placi si poate uiti de toate astea!

| Blnda17 explică:

Nu are legatura cu vreo fantezie dragoste.Baiat de care sa fiu indragostita nu este(sa imi placa da dar nu de la mine din scoala ceva de genu vezi un baiat pe strada ce frumos e nu stiu ce). Problema este ca mi se pare foarte ciudat visul si daca ar sti cineva sa imi spuna ce ar putea insemna.

| Blnda17 explică:

Doruta, sory dar dragostea nu o inveti din filme... o simti o traiesti... o sa vezi putin mai tarziu cum este.Pe mine m-a buimacit rau visul si vreau sa aflu ce poate sa insemne.

| Blnda17 explică:

Repet nu am nici o tangenta cu ael baiat.In vis eu tineam altul. Dar nu imi amintesc nimic de el.In vis stiam cu arata.Ciudat.Nu am mai avut vise din astea.Am avut 2 vise care char s-au intamplat in realitate dar ceva de genu:Am visat ma cert cu prietena mea, am visat ca primesc ceva(era o cutie dar nu stiam ce este in ea in vis)si am primit un catel. Dar sunt simple coincidente.Si prietena mea este o fata cuminte, rasfatata, dar cuminte

| johnidr a răspuns:

Pana acum 5-6 ani am tot visat astfel de visuri, din care ma trezeam trist ca s-a terminat, si o iau de la capat... as fi vrut sa nu-s e mai termine, ma intereseaza subiectul asta foarte mult, apreciez mult sinceritatea ta me_15_years_old ...si esti simpatica tare nu te mai lua dupa colegele tale. sigur sunt invidioase, te pup