| ClaudiuGoosty a întrebat:

Am 15 ani si sunt la liceu si as vrea sa am si eu o prietena dar nu stiu cum sa fac asta.In clasa me-a suntem numai baieti(28).Ce ar trebui sa fac pentru a avea o prietena?

Răspuns Câştigător
| AnneMarie27 a răspuns:

Ar trebui sa iti placa de o fata ..sa te imprietenesti cu ea iar apoi se va putea intampla doar daca si ea vrea sa fiti impreuna.Sau potiintra intr'un grup in care exista si fete si...smug[mai stii. poti fi cu una intre ele daca iti place]Apropo ...nu ar fi bine sa fii cu cineva din clasa [ daca ai avea fete]Mie una nu imi place ideea asta, Funda daca te'am jutat:*Bafta!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru a avea o prietena nu este suficient sa-ti anunti dorinta. Trebuie sa ai un anturaj mixt, de unde poti alege si poti fi ales.

| Empathizer a răspuns:

Sa petreci mai mult timp in recreatie printre fetele de la clasa de fete. Sa rogi un prieten sa iesiti la o intalnire dubla: tu, el cu prietena lui si o prietena a acesteia. Sa mergi in excursiile organizate sau in tabere, acolo ai ocazia sa cunosti si fete. Sa mergi la petrecerile amicilor tai, sigur vor veni si fete acolo. Sa te inscrii la un curs de dans, si asta e o metoda sigura sa cunosti fete.

Răspuns utilizator avertizat
| alliyn13 a răspuns:

Pai iesi prin orasi cu prietenii k poate cunosc ei pe cineva daca nu cunosti tu

| Mlov3u4ever a răspuns:

Iti place de vreo fata anume?

| marioaraciocanescu a răspuns:

Te iubesc claudiu vreau sa ne babardim in stil capra-cu-3-ochi si ursu-cur-de-castor.