| DianaAndreea90 a întrebat:

Am si eu o problema cu parul asta :(

de la o vreme este uscat lipsit de viata si oricat l-asi pieptana e gen "ciufulit"

cam asa car mai rau un pic http://www.celebrity-hair-styles-magazine.com/images/cel ebrities-with-long-hair-06.jpg

asa deci, cu fixativ nu il dau ca sta lins ca naiba stiti...si voi

mentionez ca este lung pana la coate uscat nefilat nevopsit saten deschis

si l-as vrea si eu mai drept cam ca aici http://www.femei-moderne.ro/images/articles/big/C58Ey-pa r-drept.jpeg

si asa cu stalucire

sau hai sa ziceam nu chiar ca acolo

http://www.topcoafuri.ro/wp-content/uploads/2009/09/coaf uri-par-drept.jpg

ce produse sa folosesc sau cum sa tund?

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Eu folosesc clear 2 in 1; are si sampon si balsam si am parul matasos si foarte starlucitor si nu mi se mai electrocuteaza asa de tare. Daca vrei sa il ai mai drept, piaptana`ti parul dupa ce l`ai uscat putin cu feonul si in acelasi timp sa fie ud.

App, nu ti`l tunde ca o sa astepti muult pana va creste, eu una mi-as dori s ail am atatat de lung. Spala`l la 3 zile.

3 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Ar fi bine sa-l speli mai des, la vreo 3 zile. Daca il tii prea mult timp nespalat ( o saptamana, cum am mai auzit pe la unele fete ) e normal sa se imbacseasca, se aduna praf si tot felul de mizerii care il fac mai greoi si mai urat. Nu degeaba arata parul superb dupa baie, iar la un interval de cateva zile devine lipsit de viata. In acest sens, iti recomand si un sampon bun ( eu optez pentru Pantene, Nivea, Elseve sau de la farmacie, pe baza de plante ) si daca ai nevoie, si de un balsam din aceeasi gama ca si samponul.
Din cand in cand, e nevoie sa aplici cate-o masca pentru revitalizare si asa mai departe. Eu iti povestesc doar despre una deocamdata, daca esti curioasa vei mai cauta pe net.
E vorba despre miraculosul ulei de masline (aurul lichid cum i se mai spune). Il poti aplica simplu, pe par, inainte cu o seara sau cu cateva ore inainte de a-l spala, sau il poti combina cu alte produse benefice pentru par (cum ar fi galbenusul de ou batut pentru sanatate). Poti incerca si clatirea cu otet (il lasa stralucitor si matasos), ceai de musetel sau suc de lamaie natural. Toate iti vor folosi si daca ai grija de el, nu-l supui agresiunii termice (placa, ondulatorul, incerci sa renunti si la feon cel putin pe timpul verii) sau de orice alt fel, te asigur ca vei avea un par sanatos, stralucitor, drept, o podoaba capilara de invidiat!

P. S.: Din cand in cand (cam la o luna) tunde varfurile pentru ca se despica foarte usor si poate fi o cauza pentru care parul tau nu arata cum iti doresti. Plus ca daca il tunzi des, iti va creste des!
Succes si un par sanatos iti doresc, pa-pa!

| alone a răspuns:

Nu am putut a vad nici o poza d nu conteaza oricum foloseste si u un sampon bun un balsam misto si o lotiune tonika pentru par cu ardei gras pentru par gras si normal si nu o sa-ti mai cada si o sa fie mai stralukitor...
BAFTA!

| andreea_5162 a răspuns:

Ai putea folosii samponul sau balsamul elseve anti-rupere pentru parul degradat.Este forte bun.si eu il folosesc si am parul degradat.uscat iar dupa folosire devine fin ca matasealove struckDaca ai parul gras ar fi bine cand te speli cu el sa nu insisti pe piele capului.Ar putea sa ti se ingrase mai rau...eu asa fac.Cat despre tunsoare ar fi indicat sa iti mai tai din varfuri astfel parul se va regenera mai bine.Pentru o radacina intarita clateste-te o data pe luna cu infuzie de musetel concentrata, acesta va da parului si niste reflexe de blond in lumina soarelui
Eu zic sa incerci ca nu o sa ai nimic de pierdut! succes!