| nasta4f4 a întrebat:

Am si eu o problema...de fiecare data cand sunt in compania unor baieti pe care nu ii cunost prea bine, sau ne vedem chiar prima data nu mai sunt eu insami, nu stiu ce se intampla cu mine dar devin mai timida, nu pot lega nici doua vorbe si ma port aiurea, nu mai pot fi naturala. Dupa chestia asta va dati seama ca las o impresie proasta si... pierd niste potentiali prieteni. As vrea sa ma schimb, poate sa nu mai fiu asa timida si daca ma puteti ajuta cu niste metode ca sa-mi pastrez naturaletea, sa fiu eu insami cand intalnesc niste persoane noi.

Orice sugestie o voi primi cu drag, multumesc anticipathappy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te mai gandi la ei ca la potentiali prieteni. Impune-ti sa nu fii interesata de partea asta, considera ca nici unul de acolo nu va avea nici o relatie cu tine, ca sunt niste barbati oarecare, care nu te itereseaza din punct de vedere sentimental.

| Bixelle a răspuns:

Multa lume e asa...si pentru ca nu ii cunosti iti e teama sa nu faci un pas gresit si sa te faci de ras...chestia e ca din contra daca tu esti asa ai mai mari sanse sa gresesti... dar fi tu insati incearca sa te comporti normal...trebuie sa inveti sa te acomodezi cu persoanele noi :p ...cu asta trebuie sa te descurci tu singura nu exista leacuri tongue...fi tu insati compoartate normal si totul o sa fie bine...succes! ...pup :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Si eu sunt asa, nu sunt naturala, dar nici la fete. happy Ar fi bine sa iti faci niste prieteni pe mess, si sa exersezi cu ei. Sau imagineata'ti ca de fiecare data cand vorbesti cu o persoana pe care nu o cunosti, alaturi de tine e prietena ta cea mai buna sau baiatul de care iti place. Bafta