| AneMarie94 a întrebat:

De anul nou voi petrece împreună cu iubitul meu și familia lui. Ii întâlnesc pentru prima data membrii familiei, părinți, surorile și cumnații, verișori, etc
Pot spune ca am mari emoții și imi fac tot felul de gânduri negre.
Imi este tema ca ma vor copleși cu întrebări, eu sunt o fire timida, nu știu sa initiez discuții interesante, imi este ca o sa fiu atat de emoționată și voi fi atât de neindemanatica încât voi face o impresie proasta.
Nici nu știu ce sa port având în vedere ca voi merge acasă, as vrea sa ma imbrac frumos fără sa par exagerata, nu as vrea sa par vulgară sau o sorcova. Am atâtea emoții, imi place mult baiatul cu care sunt acum. Nu vreau sa fac impresie proasta.
Help me!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt anxioasa de fel si cand a trebuit să îi cunosc familia iubitului meu, a meu a discutat dinainte cu ei.Adica nu erau ei bagaciosi de fel, dar le-a spus sa nu pună întrebări tâmpite sau sa faca lucuri ce nu pica bine pentru ca eu sunt mai închisă de fel si nu m-as simti in largul meu si lucrurile au mers bine.Asa ca ai putea sa ii bati si tu apropoul iubitului tai legată de starea ta si sa te ajute sa rezolvați.

Legat de îmbrăcăminte, cred ca ar trebui să te îmbraci cu ce iti pica tie bine si ce consideri ca te va face sa te simti in largul tau.Nu trebuie sa te fortezi sa pari prea sexy sau prea decentă doar de dragul cuiva, pentru ca pana la urma oricum te vor vedea cum esti tu de fapt.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice se poate, decent

| AnemonaP a răspuns:

Nu te mai gândi la lucurirle negative, mereu se întâmpla lucruri mult mai bune decât ne imaginam, stai liniștita. Realitatea nu coincide niciodată cu imaginația noastră. Îmbracă-te cum simți. Nu contează atât de tare. Nu vei face impresia proasta, ești mult prea anxioasa. Te duci sa te distrezi și sa te simți bine, nu pentru a ii impresiona. Dacă nu ai mai pune pret atât de mult pe parerea altora și despre cum se vor petrece unele evenimente viitoare, totul va fi mult mai usor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| Celcestietot a răspuns:

Imbraca-te cum doresti.

| dinaprilie a răspuns:

Parintii tai au decedat? Daca nu atunci cel mai bun sfat il obtii de la ei.

| Pnin a răspuns (pentru dinaprilie):

Atunci sa inchidem TPU zic

| Mopmop a răspuns:

Referitor la haine. Ceva simplu si mai ales ceva comod.
Referitor la atitudine fii calma si observa pe cei din jurul tau cu calm si atentie.
Sigur ruda de a lui se va da in stamba ca sa arate el ce poatehappy
Prima ora din vizita e mai grea ca apoi aproape toti vor fi putin pilitihappy
Si da, iti recomand un 50g de tarie inainte de a ajunge la ei.
Te relaxeaza!
Dincolo de orice bucura-te de prezenta prietenului tau!
Ca un ultim sfat...nu uita ca oricum nu poti multumi pe toata lumea asa incat fii naturala si cu fruntea sus!
Distractie placuta!

| Ka0ru a răspuns:

Ia-ti un pullover dragut, e si stilat si casual.

| Pnin a răspuns:

Stiu cum e... dar poarta-te natural. Ia-ti un pantalon negru, un puloveras elegant, o botina. Nu trebuie sa fii interesanta. Nu mergi sa le fii clovn.