| anonym000000 a întrebat:

Am si eu o problema. instalez windows xp sp2, bootabil si cand imi apare chestia cu start windows si trebuie sa elg enter-continue, R-repair, f3-exit. si dau enter. imi apare sa dau f8 pentru a accepta licenta dau, si scrie jos ceva cu Searching nu apuc sa citesc, si mi apare dintr-o data pe ecran albastru si scrie cu alb ceva, problem windows, si mai jos niste niste cifre gen 000000000000000x000000000 ceva de genu. ce poate fi? de la hard? am incercat si cu cd nou cu windows dar tot asa. help me! please.sad

2 răspunsuri:
| Beibii a răspuns:

Baga sp3 mai bine
ieri am instalat de 2 ori windowsu
sp2 si sp3 profesional.
la tine nu stiu ce poate sa aiba, dar eu inainte cand aveam windows 7, nu puteam sa deschid pozele decat cu photo.scape. daca deschideam pozele normal imi aparea pagina aceea albastra, scrisa toata cu alb, si se restarta intr-o secunda. daca e prima data cand ai instalat windowsu cu cd-ul acela, e posibil sa fi fost copiat cd-ul cu cablu de la internet bagat si sa fi luat vreun virus. am patit-o. am vreo 6 windowsu-uri laughing oricum, ce poti sa faci. copiaza cd-ul din nou, oricum din hard nu poate fi. si daca tot nu merge, si ai sigiliul pus, mergi la un centru de calculatoare, poate vei rezolva problema. sau cheama pe cineva care se pricepe la calculatoare, sa incerce sa-ti puna windowsul bine. poate ai gresit ceva.
fundita te rog? daca tot m-am chinuit sa scriu atat :d laughing love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa ai memoria pe SATA si nu merge w xp pe ea! incerca alt windows gen w7 sau vistawinking