| helllauuu a întrebat:

Am un antivirus ESET NOD32 si doresc sa sterg 2 virusi. aveti idee cum asa putea?

5 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Prima data trebuie sa-ti scanezi pc-ul, dupa care anti-virusul ii v-a sterge automat.

Succes!

| DeathDealer a răspuns:

Am avut instalat acest antivirus timp de 3 ani si ce pot sa spun despre el este ca iti gaseste virusii, pe care ii poti pune in carantina sau sa ii stergi. Pentru a-i sterge (in siguranta) trebuie ca acesta sa fie la zi cu actualizarile. adica sa ai un username si un password valabil. parerea mea ar fi sa ii muti in carantina, decat sa ii stergi, pentru ca s-ar putea sa-ti stearga si fisieul sau fisierele care sunt virusate (for ever). daca nu incearca cu un alt antivirus. dar solutia cea mai buna ar fi sa ai un antivirus cu licenta cumparata. bafta! cred ca ti-am fost de ajutor!

| helllauuu explică (pentru DeathDealer):

Pai si cum ii pun in carantina?

| DeathDealer a răspuns (pentru helllauuu):

Cand iti gaseste virusul iti apare o fereasta pe desktop : Threat found, mai joi ai niste optiuni : ignore / delete / move to vault. mai este si o posibilitate ca el sa ii stearga automat dar nu pe toti.

| Adelynn777 a răspuns:

Eu am ESET NOD32 antivirus 5 si nu stiu cum sa sterg virusi? A puteti ajuta?