| Alecsii a întrebat:

Am un aparat foto Voigtlander Vitomatic II. Dar nu stiu cum sa-l folosesc. Nu stiu nimic despre el. Daca ati putea sa`mi spuneti voi as fi recunoscatoare

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant aparat. Am si eu unul cam la fel ( numele incepea cu Z parca) si stiu ca atunci cand vrei sa folosesti zoom-ul trebuie sa aproximezi distanta (din acea cauza sunt numerele alea pe obiectiv).
Acele numere (2. 8 etc) este ISO.
Daca l-as avea in mana poate ca tias fi de mai mult ajutor, dar acum nu vad detaliile sad