| Alli16 a întrebat:

Am un Blackberry 9000 Bold. Tin sa specific ca o perioada de timp pe Blackberry am avut alta cartela, cu alt numar de pe care aveam credit. Astazi am introdus vechea cartela cu vechiul numar recent incarcata cu credit. Problema este ca desi am credit si pot suna... nu pot trimite mesaje pentru ca imi apare un X rosu in dreptul lor... ce sa fac? nu gasesc nicaieri ceva informativ si ajutator

1 răspuns:
| Chris_Alex_1994 a răspuns:

Cel mai probabil e din setari de la telefon incearca cu alta cartela si daca merge atunci cartela e de vina sau operatorul daca nu merge cauta in setari poate reusesti sau ultima solutie ar fi sa dai resetare la setarile din fabrica.