| anonim_4396 a întrebat:

Am un coker spaniol cam aprox 2 ani si nu am timp pentru el! Acum e legat eu l-as da la cineva fara nimica dar nu cred ca il ia nimeni mai ales ca tot timpul pana acum a fost legat Nu il vrea nimeni nu costa nimic!

4 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

In ziua de azi ori nu ai timp de asa ceva ori nu ai rabdarea necesara... iar pentru unii nu renteaza sa ti animale in casa, la altii e regula:"Casa e pentru oameni nu pentru animale!" asa ca bafta in continuare... daca ai zice din ce oras esti poate ar fi o sansa

| dy a răspuns:

Parerea mea este sa nu-l dai. Daca el s-a obisnuit sa fie legat, dar ingrijit, oriunde l-ai da o sa sufere! Nicaieri nu-i mai bine ca ACASA, iar pentru el, acasa este acolo, legat! Incearca sa-l mai lasi liber, macar noaptea, in curte! Sau sa-l scoti la plimbare de 3 ori/saptamana, tinandu-l de lesa, sau gaseste o metoda sa aiba si el putina miscare si problema-i rezolvata! Inteleg ca nu vrei sa sufere, dar daca-l dai, oriunde s-ar duce, va suferii si el si tu! Mai gandeste-te si la alta solutie!

| marya a răspuns:

Eu! imi doresc de mult coker ar trebui sa ma contactezi pe privat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista organizatii si preiau animale, du-l acolo, se va bucura un copil de el, pune afise in diverse locuri, mergi in parc sunt iubitori de animale si imposibil sa nu gasesti pe cineva.