| SweetChild1 a întrebat:

Am un coleg in clasa care era foarte de treaba si mai discutam din cand in cand cu el, pana intr-o zi cand ne-am certat din ceva prostesc, zic eu. Amândoi suntem amatori de rock, însă mie îmi place Guns N' Roses (formula originală), iar el este înnebunit după Nirvana. El a recunoscut că nu îi place GN'R și nu m-a afectat cu nimic asta, dar i-am spus și eu, împreună cu altă colegă că Nirvana mi se pare un pic plictisitoare. E buna trupa, dar mie nu prea imi place muzica si trupele gruge, cu exceptia Alice in Chains. În fine, s-a supărat atât de tare și nu mai vorbește de ceva timp cu mine. Nu stiu de ce tine atata pica pe mine, ca doar alta colega i-a zis ca uraste trupa si nu a reactionat asa. Nu m-ar deranja că mă ignoră, dacă nu mi-ar mai spune cât de nasoală sunt. Faza e că el poate să jignească gusturile altora, dar daca cineva spune ceva de el, se enerveaza. Acum, eu vreau sa va cer parerea in legatura cu ce sa îi spun când mă face nasoală, cu toate că știu că nu sunt. Vreau să îmi dati idei de replici pe care sa i le spun, sau macar cum sa reactionez

Răspuns Câştigător
| LilacGoddess a răspuns:

Eu nu cred că s-a supărat. Poate vrea doar să pară supărat sau dezamăgit de părerea ta. Poate el credea că aveţi aceleaşi păreri şi s-a nimerit a nu fi aşa. Deaceea încearcă el să pară indiferent faţă de tine pentru a-ţi părea ţie rău, ai grijă să nu îi meargă. Eu sunt de părere că ar trebui să tratezi problema cu indiferenţă, să discutaţi ca şi când nu era mare lucru, adevărul este că nici nu a fost mare controversă. Dacă zice că eşti nasoală spune-i că gusturile nu se discută şi la urma urmei nu o problemă de genul care formaţie rock e mai bună poate strica o prietenie.

| SweetChild1 explică (pentru LilacGoddess):

Stiu ca nu a fost o problema atat de mare, dar el o ia mult in serios.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E prost educat. Lasa-l. Nu-l baga in seama si ocoleste-l.

| SweetChild1 explică:

Am vrut să scriu grunge, nu gruge.

| Cigarettă a răspuns:

Mi se pare penibil... Am şi eu astfel de "prieteni" care se supără din orice nimicuri straight face. Eu aş zice să-l ignori, să-l laşi să vorbească singur şi Relax happy. Chiar nu merită să-ţi baţi capul cu el :d.
Baftă :*

| unknown78 a răspuns:

Zii ca nasoala o fost ideea lu maicata cand so gandit sa te faca laughing. glumesc, nu il baga in seama.