| RazvanRazi a întrebat:

Am un laptop Acer Extensa5635Z si l-am scapat punin pe jos...Nu se mai apinde ecranul si am incercat sa il conecterz la televizor si imi merge exranul(se aprinde si vad normal). La laptop bezna insa?! Ceva sfaturi, va roog!

2 răspunsuri:
| YourFriend a răspuns:

Daca e in garantie, du-te sa-l vada un specialist. S-ar putea sa se fi stricat placa video de la impact. Si de aia nu vezi decat cand il conectezi la televizor.

| laptophelp a răspuns:

Daca ecranul LCD nu afiseaza nicio imagine, iar cauza nu este o defectiune a unei alte componente a laptopului.
Solutii:
Ecranul LCD nu are indeajuns de multa luminozitate sau Tubul CCFL(lumina de fundal) este defect sau Invertorul de voltaj este defect.